Ebben a következőt írják: "A Magyar Építőművészek Szövetsége felszólal minden olyan építészeti alkotás megőrzésének érdekében, ami elmúlt idők magyar építészeti kultúrájának releváns hordozója! Korunkban különösen nagy veszély fenyegeti a II. világháború és a rendszerváltás közt született építészeti értékeinket. Emellett olyan tényezők is fenyegetik az épületeket, mint az, hogy „jelenkorunk" ezen épületek kulturális és építészeti értékeit nem látja tisztán.
Ma már egyértelműen kirajzolódó tendenciáról van szó, ami szerint az üzleti és/vagy ideológiai szempontok érvényesülése következtében egy korszak emblematikus épületei sorozatban semmisülnek meg. Ez a tendencia rossz, egyaránt káros a magyar építészeti hagyományokra és kultúrára, meg kellene állítani."
Hozzáteszik még, hogy a Széchényi téren álló Sofitel Hotel, ami Zalaváry Lajos építész 1982-es alkotása, ilyen, megőrzésre méltó épület. „Már születése pillanatában tisztán látták a kor építész gondolkodói, hogy ez az épület egy új építészeti gondolkodásmód és magatartás megjelenését jelzi a magyar építészet történetében", ugyanis a primér modernizmus funkcionalista elveinek érvényesítése helyett kapcsolódik a városi kontextusba, a budapesti történelmi közeghez.
Végül kifejtik, hogy az épület sikeresen nyitott új utakat a kibontakozó, a város értékeit kereső, azt tisztelő, kontextualista építészeti gondolkodás felé, ezért – mint korszakhatárt jelölő épület – a szükséges energetikai-műszaki megújulás mellett alapvető építészeti kvalitásaiban és üzeneteiben kell hogy megmaradjon az utókor számára!
Forrás: www.epiteszforum.hu