Ha a hajózási cégek is lecsapnak az ötletre. Policsányi István a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem Formatervező tanszékének diákja ráadásul jó ajánlólevéllel vághat bele a hajózási cégekkel történő tárgyalásba, mivel tervét tavaly októberben a Nemzeti Erőforrás Minisztériuma Diák kategóriában formatervezési különdíjjal honorálta.
Policsányi január 10-én a Tilos Rádió deKult című műsorában elmondta: korábban már felvette a kapcsolatot a Balatoni Hajózási Zrt-vel, de - mint fogalmazott - a cégnél "nem mennek úgy a dolgok, ahogy gondolnánk." Ez azonban nem vette el a fiatal tervező kedvét. Mint mondta: tavasszal ismét megkeresi a vállalatot, akkor már a projekt teljes gyárthatósági kalkulációjával a zsebében.
A formatervező szerint hasznunkra válna, ha hazai tervek alapján itthon épült hajók révén magához térne az egykor méltán híres magyar hajógyártás. Mint fogalmazott: "Magyarok Magyarországon, magyar kikötőkben magyaroknak építsenek hajót." Ez logikusabb - fejezte ki véleményét Policsányi -, mint például Törökországból a Dunán felúsztatni hajókat, majd sok millió forintért átépíteni őket, hogy alkalmassá váljanak a belvízi hajózásra.
A hajó tervezési folyamatában részt vettek ipari formatervezők, hajóépítő mérnökök, gépészmérnökök, hajógépészek és gyakorlati tapasztalatokkal bíró hajósok is.
Jól vizsgázott az első magyar elektromos midibusz. Öt héten és 5800 kilométeren át szállította az utasokat Baján a GANZ-SOR EBN8 friss fejlesztésű prototípusa.