A vagyonbecslés alapján minimumértéket határoztak meg, de ennek összege nem nyilvános – közölte a döntés után Ponty Zita sajtófőnök az MTI-vel, hozzátéve: a határozat szerint az önkormányzat a cégben meglévő mintegy 19 százalékos részét külön is eladhatja, az ingatlanban birtokolt 50 százalékát azonban nem. Előző, április 23-i ülésén határozott úgy a testület, hogy értékesíti részesedését.
Szakács Imre (Fidesz), a megyei közgyűlés elnöke akkor az MTI-nek azt mondta: annyira ellehetetlenült a megyei önkormányzat finanszírozása az utóbbi öt évben, hogy már kötelező feladataikat sem tudják a tőlük elvárható szinten biztosítani. "Hogy emellett egy gazdasági társaság veszteségét is finanszírozzuk, az egy nagyon nehezen összeegyeztethető dolog" - tette hozzá. Emlékeztetett arra: a másik két tulajdonossal közösen is próbálják értékesíteni a légikikötőt és a működtető céget, de ez a folyamat nagyon lassan halad.
A megyei önkormányzat korábban azzal indokolta az elképzelést, hogy évente tízmilliós összeget költenek a veszteséges társaságra, miközben - forráshiány miatt - amúgy is vissza kell fogniuk 10-15 százalékkal intézményeik finanszírozását. A cégben öt százalékkal tulajdonos Pér jegyzője áprilisban azt közölte az MTI-vel, hogy ők nem készülnek külön utakra lépni. Az MTI városházi forrásokból úgy tudja, hogy a 76 százalékos részesedéssel rendelkező Győr városa szintén közös értékesítésben gondolkodik.