A régészek elmondták, hogy csontvázaikat otthonuk valószínűleg hálószobájában fedezték fel, ahol csapdába estek, amikor a szerkezet többi része megtelt törmelékkel, írja a CBS.
A csontvázak egykor egy férfié és egy nőé voltak – közölték a Pompei Régészeti Park illetékesei az ásatást ismertető sajtóközleményben.
A nőt az ágyon egy arany, ezüst és bronz érmegyűjtemény mellett találták meg, valamint vele egy pár arany fülbevalót, egy pár gyöngy fülbevalót és egyéb ékszereket. A csontokat a régészek az eddig nagyrészt feltáratlan Pompeii IX. nevű részének feltárása során találták meg. Ez a rész egyike annak a kilenc városrésznek, amely az egykori metropoliszt alkotta, amely egykor 3200 négyzetméternyi, vagyis alig egy hektárnyi területen feküdt Dél-Olaszországban.
A Nápoly és így a Vezúv tövében található Pompeiit alaposan megtizedelte egy ma már hírhedt vulkánkitörés i.sz. 79-ben, amelyre úgy emlékeznek, mint a maga nemében az egyik leghalálosabb ilyen jellegű kitörés volt a történelem során.
A történészek szerint a vulkánkitörésben csak Pompeiiben 2000 ember halt meg, és a feltételezések szerint az összes halálos áldozat száma megközelítette a 16 000-et (a környező területeket is beleszámolva).
Gabriel Zuchtriegel, a régészeti park igazgatója szerint a felfedezés felbecsülhetetlen értékű antropológiai adatokat szolgáltat a város egykori lakóiról.
A most megtalált áldozatok egy komplex épületben voltak. A szobát, amelyben a testek hevertek, átmeneti hálószobaként használhatták, mert a ház többi részénél építkezés folyt. A vulkánkitörés idején a férfi és a nő bezárkózhatott a szobába, hogy kivárja a hamueső végét, azonban otthonukat elnyelte a vulkáni anyag, és nem volt esélyük a túlélésre.