A Davosi Világgazdasági Fórum mintájára megrendezett eseményen – meghívásos alapon - az iparág elsőszámú döntéshozói, véleményformálói vesznek részt, így kiváló alkalom kínálkozik az aktuális világtrendekkel kapcsolatos információ összegyűjtésére, kapcsolatok létesítésére.
Az intenzív program mellett a helyszínül szolgáló Marrakech spa-ival, az arab fürdőkultúrával is ismerkedtek a résztvevők. A szervezők által közreadott éves iparági helyzetjelentésben Dr. Várhelyi Tamás munkája révén Magyarország is szerepel. Mindezek segíthetik Magyarország korábbi iparági pozíciójának visszaszerzését.
A találkozó idei szlogenje a „fast forward” volt, ami arra utal, hogy az iparág ismét intenzív növekedési fázisban van. Ennek oka, hogy a fejlett világban egyre inkább a középosztály életmódjának részévé válik a wellness, az egészséges életmód szervezése. Így az ezt kiszolgáló ágazatok is komoly fejlődést mutatnak.
Elhangzott, hogy egy kutatás alapján az iparág mérete 494 milliárd USD, a kapcsolódó iparágakkal együtt pedig ennek mintegy hétszerese. Magyarország számára az adottságok és a hagyományok miatt különösen fontos az egészségturizmus. Ez azonban nem csak a turizmust jelenti, hanem a kiszolgáló iparágak terén is komoly lehetőségei lennének az országnak. Ide sorolhatók a képzések is: a turizmus egy olyan terület, ahol sikeresen lehet a mai kormányzati elképzeléseknek is megfelelő duális képzéseket folytatni, a gazdaság szereplőivel együttműködni.
Várhelyi Tamás - aki az egri Eszterházy Károly Főiskola gazdasági főigazgatója is - azt reméli, hogy fizetős szakmai képzések indításával, valamint innovációs kutatásokkal megteremthető az intézmény finanszírozásának egy új pillére. A konferencián elhangzott, hogy a világon csak spa és wellness menedzserből 130-140 ezer hiányzik. A hazai hagyományokra és a környező fürdőkre, szállodákra alapozva a Magyarország néhány intézménye sikeresen léphet be erre a képzési piacra.