Ezért döntött úgy a kínai turisztikai vezetés, hogy Ganzi önállóan is bemutatkozzon Magyarországon. A prezentáció része annak az évek óta tartó folyamatnak, amely a kínai-magyar turisztikai és gazdasági kapcsolatok fejlesztését célozza, és ennek keretében a hatalmas ország egy-egy régiója bemutatásának helyt ad.
A Hotel Intercontinentalban rendezett eseményen a Magyar Utazási Irodák Szövetsége (MUISZ) tagjainak, üzletembereknek és újságíróknak mutatta be
gyönyörű természeti adottságait és egyedi kulturális kínálatát – film és fotókiállítás keretében – az autonóm terület.
A kiállítás megtekintése után a hazánkba érkező kínai szakemberek és a meghívott vendégek elmondták, miért fontos számukra, hogy ne csak a kínai turisták érkezzenek Magyarországra, hanem
a magyarok is felfedezzék e vidék hagyományait és kimagaslóan erős gazdasági fejlődésének eredményeit.
A Tibethez közel eső országrész neve Ganzi, vagy ahogyan több helyen szerepel Kanzi, illetve Garzé, autonóm terület Kína Szecsuán tartomány nyugati ágában, melynek területe 151 078 négyzetkilométer, azaz másfélszer nagyobb, mint Magyarország. Az ország lakosságának kétharmada tibeti.
Heti 21 légijárat és a vízummentesség
A rendezvényen először a magyarországi kínai nagykövetség kulturális tisztviselője, Sun Liwei üdvözölte a vendégeket. Hangsúlyozta, hogy
Kína részéről erős a fogadókészség a magyar turisták irányába. Ennek alapját képezheti, hogy Magyarország és Kína között heti 21 repülőjárat közlekedik, másrészt hazánk egyike annak a 36 országnak, amelynek polgárai vízummentességet élveznek az országban.
Tavaly még csak 15 napos tartózkodásra volt lehetőség, 2025 végéig azonban már 30 napig maradhatnak vízum nélkül a magyar állampolgárok, ahogyan arról tavaly szóltak a híradások.
Az elmúlt években dinamikusan, évente többszáz százalékkal nőtt a hazánkba érkező kínai turisták száma: a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ (NTAK) adatai szerint 2023-ban 320 százalékkal több kínai turista érkezett Magyarországra, mint a csúcsévnek számító 2019-ben, és ez a dinamika azóta még csak erősödött.
A Magyar-Kínai Baráti Társaság elnöke, Nagy Judit kiemelte, hogy a Ganzi prefektúra különösen híres a történelmi és kultrális hagyományok ápolásáról, a legmodernebb technika alkalmazásáról, és az ember és természet különleges kapcsolatáról. Szólt a két ország utóbbi időben erősödő gazdasági kapcsolatairól, a magyarországi befektetett tőke, európai viszonylatban kiemelkedő nagyságáról. A turisztikai kapcsolatokon túl a befektetési lehetőségeknek is nagy lehet a gazdasági vonzereje.
A prefektúra kormányzójának előadásának érdekes részlete volt, hogy
Magyarország történelmi személyiségeit, nevezetességeit, adottságait próbálta párhuzamba vonni Ganzival, megemlítve Árpád vezér és a Balaton nevét.
Ahogy a kormányzó fogalmazott, Ganzi olyan, mintha a mennyország a Földre költözött volna. Nemcsak mert nem hiányoznak innen a meleg vízű fürdők, hanem, ami Kínában ritkaság, a kiváló vörösbor sem. Errefelé a több ezer méter magas hegyek lejtőjén sok napsütés éri a szőlőt, érdemes tehát az itteni bort megkóstolni.