A Fast Company listája hagyományosan nagyon fontos iránytű azzal kapcsolatban, hogy mi történik éppen a világban, sokszor nemcsak a jelenre, hanem a jövőre vonatkozóan is kivételes előrejelzés. A kreativitást minden megkötöttség nélkül értelmezik, akár a közlekedéstudomány, az oktatás, fizika, rákkutatás, neurobiológia vagy a körömszépítés területéről is válogatnak. Az is fontos szempont, sőt, hogy a 100 legkreatívabb ember hatása fontos, megkerülhetetlen, szemléletformáló és többségében társadalmilag kiemelten fontos lehessen. Ráadásul a Fast Company listája soha nem fukarkodik meglepetéssel. Idén sem történt ez másként.
Ugyanis első helyre Reema Bint Bandar Al Saud szaúdi hercegnő és vállalkozó került, erre pedig nyilvánvalóan senki nem számíthatott. Reema hercegnő azért lett a legkreatívabb a Fast Company szerkesztői szerint, mert elérte, hogy egyre több szaúdi nő dolgozhasson a szolgáltató- és szépségiparban. Ez pedig egy olyan országban óriási teljesítmény, ahol nők csak olyan - szintén nőknek szóló - boltokban dolgozhattak eddig, amelyekben a sharia-törvény szerint férfiak eleve nem dolgozhattak, viszont egyébként éppen a sharia-törvények elvben azt is tiltották, hogy ilyen nőknek szóló divat-, kozmetikai boltok egyáltalán létezhessenek. Reema hercegnő tevékenységét egyébként Szaúd-Arábia szerte botrányosnak tartják.
A második helyre Gur Kimchi és Daniel Buchmueller, az Amazon Prime Air postadrón-szolgáltatás alelnöke és vezető fejlesztője kerültek. A harmadik pedig Jill Wilfert, a Lego globális szórakoztatóiparért és licenszjogokért felelős alelnöke lett.
A listán a 46. az Uber alelnöke, Emil Michael lett, rögtön utána, a 47. pedig egy New York-i étteremtulajdonos és séf, April Bloomfield lett.
Forrás: Kreatív Online