Osztrák autóklub: a nyaralástól a drágulás sem riasztja vissza az osztrákokat

Ausztria Magyarország számára lakosságarányosan a legnagyobb forráspiac. Az innen érkező kereslet nemcsak stabil, hanem rendkívül jó fizetőképességű is, így Ausztria a hagyományos küldőországok közül az egyik legjobb megtérülési arányt mutatja.

Klasszis TopDesign 2026

Jelentkezzen Magyarország egyetlen nemzetközi szintű vendéglátó- és szállodaipari dizájn-versenyére!

Határidő: 2026. szeptember 30.
Korlátozott ideig kedvezményes nevezési díjjal!

Részletek és jelentkezés >>

Az osztrákok idén nyáron sem mondanak le a jól megérdemelt pihenésről – derül ki az ÖAMTC friss, 1.000 fős online felméréséből, írja a GD Consulting. A válaszadók 96 százaléka idén legalább egy nyaralást biztosan tervez, még akkor is, ha ehhez takarékoskodnia kell.

Az osztrákok 70 százaléka idén nyáron is külföldi nyaralást tervez: a legnépszerűbb úti célok: Olaszország, Horvátország, Görögország, Németország és Spanyolország, míg belföldön Karintia, Stájerország és Alsó-Ausztria vonzzák leginkább az utazókat.

Kréta szigete népszerű úti cél
Kréta szigete népszerű úti cél
Fotó: Pixabay

A gazdasági nehézségek érzékelhetők, olvasható a cikkben, tízből hatan kénytelenek spórolni, minden ötödik válaszadó pedig jelentősen visszafogja kiadásait. Főként a szállás, a helyszíni költések, valamint az utazás hossza és gyakorisága terén próbálnak megtakarítani. A közlekedés terén továbbra is a saját autó a favorit, de a fiatalabbak és egyedül utazók szívesen kelnek útra vonattal, busszal vagy bérelt autóval, fogalmaz Kovács Balázs, nemzetközi turisztikai szakértő.

Idén az osztrák utazók nyaralásra szánt költségvetése átlagosan 1.233 euró, ami 171 eurós emelkedést jelent a tavalyi évhez képest.

A legnagyobb költést a 60 év feletti utazók, valamint az egyedül utazók mutatják, míg a gyerekes családok költségvetése fejenként mintegy 120 euróval alacsonyabb.

GD Consulting bécsi tanácsadó iroda az ÖAMTC jelentése kapcsán hozzáteszi: Ausztria Magyarország számára lakosságarányosan a legnagyobb forráspiac. Az innen érkező kereslet nemcsak stabil, hanem rendkívül jó fizetőképességű is, így Ausztria a hagyományos küldőországok közül az egyik legjobb megtérülési arányt (ROI – return on investment) mutatja. A KSH adatai szerint az osztrák vendégek évente több mint 500 milliárd forintot költenek Magyarországon, ebből közel 100 milliárd forint, vagyis naponta mintegy 275 millió forint közvetlenül a magyar költségvetésbe áramlik a forgalmi adón keresztül.

 

 


Temesvár igencsak népszerű a magyar turisták körében

Temesvár igencsak népszerű a magyar turisták körében 

A könnyebb megközelíthetőség, a közös történelmi emlékek és a pezsgő kulturális kínálat is növeli a nyugat-romániai város vonzerejét.
Káosz a Dolomitokban, több órás sorbanállás egy fotóért

Káosz a Dolomitokban, több órás sorbanállás egy fotóért 

Az influenszereknek „hála” özönlenek a turisták a világhírű csúcsokhoz.
Rekordot döntenek Spanyolországban a kínai turisták

Rekordot döntenek Spanyolországban a kínai turisták 

Történelmi csúcs a láthatáron.
Palermo búcsúzik a lovas hintóktól

Palermo búcsúzik a lovas hintóktól 

A szicíliai fővárosban a hagyományos „botticelle” hintókat fokozatosan elektromos járművekre cserélik.
Belistázták a világ legszebb tengerpartjait

Belistázták a világ legszebb tengerpartjait 

Európai strand is bekerült a top 3-ba.
Perzselő Nizza – városnézés 40 fok felett

Perzselő Nizza – városnézés 40 fok felett 

Nizza nem csak a Promenade des Anglais tengerparti korzójából áll.
Nem fújnak visszavonulót a szélsőséges időjárási jelenségek az Adrián

Nem fújnak visszavonulót a szélsőséges időjárási jelenségek az Adrián 

Tíz nap alatt harmadszor öntötte el meteocunami Stari Grad rakpartját Horvátországban.
Füstszag és szűrt napfény több spanyol városban – tombolnak az erdőtüzek

Füstszag és szűrt napfény több spanyol városban – tombolnak az erdőtüzek 

Madridban egyelőre nem fenyeget közvetlen veszély, de több spanyol város lakói már érzik a környéken tomboló erdőtüzek hatását.
Így alakultak a szlovén vendégszámok a nyár első hónapjában

Így alakultak a szlovén vendégszámok a nyár első hónapjában 

Rekordot döntött a szlovén idegenforgalom, a hegyvidék volt a legnépszerűbb júniusban.
Hétfőn ezeket a határátkelőket nagyívben kerülje el!

Hétfőn ezeket a határátkelőket nagyívben kerülje el! 

Négyórás munkabeszüntetést tartanak hétfőn a görög-északmacedón határátkelőkön.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.