Turizmus Konjuktúra Index cikkek
Friss TKI: enyhén romló számok
Enyhén romló konjunktúra mellett stabil foglalkoztatás.
Kétéves a Turizmus Konjunktúra Index
Június 5-én a pesti a&o Hostelben szakmai programmal ünnepelték a Turizmus Konjunktúra Index (TKI) második születésnapját.
Turizmus Konjunktúra Index: a turizmus lehet idén a húzóágazat
Az ágazat szereplői helyzetüket pozitívnak érzékelték.
Friss TK index: februárban némileg romlottak a turisztikai cégek elvárásai
A szálláshely-szolgáltatásban és a vendéglátásban alig változott a turisztikai piaci szereplők várakozásait tükröző konjunktúraindex értéke.
Ugyanolyannak látja a jövőt a vendéglátós, mint a szállodás
A szálláshely-szolgáltatók és a vendéglátás szereplőinek konjunktúra-várakozásai szokatlanul közel kerültek egymáshoz. A turisztikai cégek fele emelt árat az elmúlt 3 hónapban, a következő 3 hónapra a többség nem tervez további drágítást. A szállásadók közel fele, a vendéglátósok harmada számít a forgalom visszaesésére.
A szállásadók optimistábbak, a vendéglátók pesszimistábbak lettek
A szálláshely szolgáltatásban jelentősen emelkedett a Turizmus Konjunktúra Index, míg a másik két ágazatban csökkent.
Még szeptemberben is a turizmus a legválságállóbb szektor
Olvasható a szeptemberi Turizmus Konjunktúra Indexben.
Vörös szőnyeget kell teríteni a munkavállalók lába elé
A VIMOSZ, a Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvánnyal és a GKI Gazdaságkutató Zrt.-vel közösen havi gyakorisággal méri a turizmusban a konjunktúra várható alakulását, majd publikálja a Turizmus Konjunktúra Indexet, (TKI) hogy a piac és a közvélemény számára információt nyújtson a közeljövőben várható trendekről - derül ki az mfor.hu cikkéből.
Áprilisban ismét borúlátóbbak voltak a turisztikai cégek
A TKI index 2023. áprilisban +2 ponton állt (-100 és +100 közötti skálán), mely szerint az ágazat szereplői helyzetüket enyhén javulónak, de stagnáláshoz közelinek érzékelik - tájékoztatta lapunkat a VIMOSZ.
Márciusban javultak a turisztikai cégek várakozásai
A Turisztikai és Vendéglátó Munkaadók Országos Szövetsége (VIMOSZ) a Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvánnyal és a GKI Gazdaságkutató Zrt.-vel közösen havi gyakorisággal méri a turizmusban a konjunktúra várható alakulását és publikálja a Turizmus Konjunktúra Indexet, a piac és a közvélemény számára ezzel biztosítva információt a közeljövőben várható trendekről.
Jelentősen javultak a turisztikai cégek várakozásai
Januárhoz képest az index értéke jelentősen, 15 ponttal nőtt, legutóbb júliusban állt ezen a szinten - tájékoztatta lapunkat a VIMOSZ.
Újra javultak a turisztikai cégek várakozásai
A TKI 2023. januárjában -18 ponton állt (-100 és +100 közötti skálán értelmezve), ami azt jelenti, hogy az ágazat szereplői továbbra is romlónak érzékelik helyzetüket. Decemberhez képest azonban a mutató értéke négy ponttal nőtt - tájékoztatta lapunkat a VIMOSZ.
Decemberben romlottak a turisztikai cégek várakozásai
A Turisztikai és Vendéglátó Munkaadók Országos Szövetsége (VIMOSZ) a Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvánnyal és a GKI Gazdaságkutató Zrt.-vel közösen havi gyakorisággal méri a turizmusban a konjunktúra várható alakulását és publikálja a Turizmus Konjunktúra Indexet, a piac és a közvélemény számára ezzel biztosítva információt a közeljövőben várható trendekről. A tavalyi év utolsó hónapja visszaesést hozott.
Novemberi adatelemzéssel itt a Turizmus Konjuktúra Index
A Turisztikai és Vendéglátó Munkaadók Országos Szövetsége (VIMOSZ) a Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvánnyal és a GKI Gazdaságkutató Zrt.-vel közösen havi gyakorisággal méri a turizmusban a konjunktúra várható alakulását és publikálja a Turizmus Konjunktúra Indexet (TKI), a piac és a közvélemény számára ezzel biztosítva információt a közeljövőben várható trendekről.
Az idei október már nem kerül be a turisztikai szolgáltatók aranykönyvébe
Mivel a turisztikai ágazatban dolgozók elvárásai, és a mért adatok már nem felfelé, hanem inkább lefelé tendálnak - a Turizmus Konjunktúra Index megállapításai szerint.
Augusztusban tovább zuhant a Turizmus Konjunktúra Index
A TKI index 2022. augusztusban -13 ponton állt (-100 és +100 közötti skálán értelmezve), mely azt jelenti, hogy az ágazat szereplői helyzetüket enyhén romlónak érzékelik. Júliushoz képest az index értéke 10 ponttal csökkent. A csökkenés elsősorban a szálláshely-szolgáltatást érintette - tájékoztatta lapunkat a VIMOSZ.