Desztinációvá fejlesztik Bács-Kiskun megyét

Bács-Kiskun megye hosszú idő után újra képviselte a megye turisztikai értékeit az Utazás kiállításon mintegy 72 négyzetméternyi, önálló standon, nyolc Bács-Kiskun megyei társkiállítóval (Kecskemét, Baja, Kiskőrös, Tiszakécske, Kiskunhalas, Kiskunmajsa, Kalocsai Érsekség, Bócsa). A megye a települések összefogásával, közös megjelenéssel, egységes arculattal vett részt a kiállításon.

A megyei standon Bács-Kiskun megye turisztikai vonzerejét kívánták a látogatókkal megismertetni. Bemutatták az ott fekvő páratlan szépségű alföldi tájat, a megye különleges természeti értékeit, gyógyhelyeit, aktív turisztikai lehetőségeit, épített és kulturális örökségeit, hagyományőrző tevékenységeit, gasztronómiáját, a helyi borokat és pálinkákat, helyi termékeit, vízparti nyaralóhelyeit és az alföldi tanyák világát. Céljuk, hogy a megye települései lehetőséget kapjanak turisztikai attrakcióik, termékeik és szolgáltatásaik, valamint helyi termékeik bemutatására mind a nagyközönség, mint a szakma képviselői számára.

A Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat alapvető célja a megye turisztikai versenyképességének és vonzerejének növelése, a térségi turisztikai értékek tudatos megjelenítése, komplex turisztikai programok kialakítása és egyedi turisztikai termékek létrehozása a turisztikai marketing adta lehetőségek kihasználásával.

Egy kft. a turizmus szolgálatában

A Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés a megye turizmusának fejlesztése céljából hozta létre 2015 decemberében a Bács-Kiskun Megyei Turizmusfejlesztési és Marketing Nonprofit Kft.-t. A szervezet a megyei TOP-os fejlesztések lebonyolításán túl szerepet vállal a megyei turizmus szereplői közötti párbeszédben, célul tűzte ki a meglévő helyi TDM szervezetek összefogását, új helyi TDM szervezetek megszületésének segítését és a Duna-Tisza Köze Turisztikai Desztináció menedzselését.

A szervezet kiemelten fontos feladata a turisztikai termékek kifejlesztése, a megfelelő partnerek bevonásával „vezető termék” létrehozása. A vonzerőfejlesztéssel, a térségre jellemző egyedi, táji és kulturális komplex termékek kialakításával, a professzionális vendégfogadás feltételeinek megteremtésével a cél a fenntartható turizmus fejlesztése. A megyei termékmárkázás, a megyéhez köthető turisztikai vonzerők, szolgáltatások, rendezvények megjelölése, megkülönböztetése, a megyei védjegy kialakítása biztosíthatja a térség sikeres piacra jutását. A Duna-Tisza Köze Turisztikai Desztináció vezető terméke az aktív turizmus részeként a kerékpáros és családi-kerékpáros turizmus.

A jövő tervei

Az elmúlt években számos, az idegenforgalom szempontjából fontos fejlesztés valósult meg Bács-Kiskun megyében. Ahhoz, hogy a jövőben olyan projektek, turisztikai attrakciók jöhessenek létre, melyek szinergiát teremtenek a megye jelenlegi turisztikai kínálatával, adottságaival – illetve azok jobb és hatékonyabb kihasználását tegyék lehetővé –, a turizmus jövőjének koncepcionális felvázolása, tervezése elengedhetetlenné vált. A lehetőségek számbavételével készült el 2016 novemberében Bács-Kiskun Megye Turizmusfejlesztési Terve, amelyet az első Bács-Kiskun megyei „Érték, Élmény, Egészség” című turisztikai konferencián mutattak be a szakemberek és az érdeklődők számára.

A Bács-Kiskun megyei turizmusfejlesztési terv célja, hogy a 2016-2020 közötti időszakra irányt mutasson az idegenforgalmi fejlesztésekben. A 2014-2020-as EU-s programozási időszak forrásait tekintve a turisztikai fejlesztésekre fordítható források köre rendkívül korlátozott, így még nagyobb hangsúlyt kapnak a megfelelően megalapozott projektek. A dokumentum képet ad a megye jelenlegi turisztikai helyzetéről, a turizmusfejlesztési célokról és a jövőképről, melyek alapvetően befolyásolják a fejlesztési irányokat, illetve kijelölik az elérni kívánt állapotot. Ahhoz, hogy a megye a leghatékonyabb kommunikációt valósíthassa meg, az adottságok és a kínálat által megszólítható célcsoportokat is megállapították, emellett a pozicionálás eszközével az egyediség és a versenyelőny alapjainak megteremtése, valamint a megye turisztikai piacon való professzionális megjelenéséhez szükséges cselekvési tervet is meghatározták.

A turizmusfejlesztési tervben meghatározott megyei turisztikai vonzerőkre építve készült el tavaly év végén az „Érték, Élmény, Egészség – Kincsek nyomában Bács-Kiskun megyében” című megyei turisztikai imázskiadvány. A 60 oldalas színes képeskönyv célja, hogy olvasójának már a kézhezvétel pillanatában komplex élményt nyújtson a Duna-Tisza Köze Térség turisztikai vonzerőinek felvillantásával, egy hangulatot, érzést sugározva, hogy miért érdemes Bács-Kiskunt választani, ha a turista aktív, de mégis nyugodt, páratlan kulturális és természeti környezettel párosuló, értékekben, élményekben gazdag kikapcsolódásra vágyik. A kiadvány az Utazás kiállításon került először a nagyközönség elé, majd elsősorban turisztikai szolgáltatókon keresztül juttatják el a potenciális célcsoportokhoz.


Színes madarakkal repülünk idén a Szabadság Szigetére

Színes madarakkal repülünk idén a Szabadság Szigetére 

Új fejezet nyílik a Sziget életében, megőrizve a különleges atmoszférát és a változatos programokat, miközben látványos újításokkal is várják a látogatókat.
Befutóékszer és kávés pezsgés – izgalmas párosítás a 30. ALDI Női Futógálán

Befutóékszer és kávés pezsgés – izgalmas párosítás a 30. ALDI Női Futógálán 

„Ez Magyarország legszebb szabadidősport-rendezvénye”, hallhattuk az ALDI Futógála beharangozó eseményén május 8-án, a Cafe Frei BudaParton lévő egységében.
75 helyszín, 300 program, világsztárokkal – jön a SopronFest

75 helyszín, 300 program, világsztárokkal – jön a SopronFest 

Idén Sopronban indul a fesztiválszezon.
Különleges ereklyék a veszprémi Gizella-napokon

Különleges ereklyék a veszprémi Gizella-napokon  

Az idei Gizella Napok keretében, május 10-én és 11-én vezetett sétákon fedezhetjük fel a Szent Mihály Főszékesegyházat, ahol Szent István király hitvesének két ereklyéjét is őrzik.
Szipál 101: programsorozat a fotóslegenda nyomában

Szipál 101: programsorozat a fotóslegenda nyomában 

Hamarosan az ország több pontján is megtekinthető a Szipál-univerzum.
TKI: az ágazat szereplői negatívan látják helyzetüket

TKI: az ágazat szereplői negatívan látják helyzetüket 

Bár a turizmus bizalmi mutatói még így is kedvezőbbek, mint a nemzetgazdasági átlag vagy más ágazatok indexei, a szálláshely-szolgáltatás, a vendéglátás és az egyéb turisztikai szektor is visszaesést mutat.
Együttműködési megállapodás az erdő és a természet védelméért

Együttműködési megállapodás az erdő és a természet védelméért  

Célja, hogy a terület ökológiai, klímavédelmi és turisztikai szempontból is megújulhasson.
Új szakember a HotelPremio Group csapatában

Új szakember a HotelPremio Group csapatában 

Senior event szakember érkezett az ügynökséghez.
Fesztiválszervezők, taxisok, szórakozóhely üzemeltetők a célkeresztben

Fesztiválszervezők, taxisok, szórakozóhely üzemeltetők a célkeresztben 

Mindezek fokozott ellenőrzésére készül a fogyasztóvédelmi hatóság a tavaszi-nyári turisztikai szezonban.
Művészeti pályázat Tokajon

Művészeti pályázat Tokajon 

A világörökségi ranggal büszkélkedő borvidék helytörténeti jeleneteit, kulturális jelképeit ábrázoló művészi mozaikok tervezésére írt ki pályázatot Tokaj Város Önkormányzata.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.