A Budapest Gyógyfürdői Zrt. minden évben elvégzi kutatását, melynek célja a vendégkör felmérése. A kutatás keretén belül vizsgálják a látogatók nemét, származását, és életkorát. A kutatás megállapítása szerint a négy legnagyobb fürdő látogatónak 61%-a külföldről érkezik.
Különösen magas ez az arány a Széchenyi és Gellért fürdőkben, ahol a vendégek több mint 70%-a érkezik külföldi országokból. A 10 legnagyobb küldőország között nemcsak európai, hanem ázsiai országok, Kína és Dél-Korea is képviselik magukat. Örvendetes az is, hogy a korábbi évekhez képest ismét több orosz vendég érkezik.
A hazai vendégek több mint 80%-a természetesen budapesti, 10%-a pedig Pest megyei településekről keresi fel a fürdőket.
A vendégek közel 60%-a nő, ez alól a Rudas fürdő kivételt képez, ahol fordított az arány, hiszen a török kori, termál részleget hétköznap elsősorban férfiak látogatják.
A tévhittel ellentétben, a fürdőzők több mint 30%-a már 30 év alatti, tehát már nem csak az idősebb, gyógyulni vágyók látogatják a fürdőket. A keresztadatok elemzése alapján azonban jól látható, hogy ezek a fiatalok döntő többségben külföldiek.
A belföldi vendégek körét továbbra is jellemzően az 50 év felettiek határozzák meg. Érdekesség, hogy a Rudas fürdő magyar vendégeinek a legkiegyenlítettebb a korcsoport szerint összetétele, azaz azonos arányban látogatják az egyes korosztályok képviselői.
A kutatás megvizsgálta azt is, hogy vendégek a fürdőket egyedül vagy inkább társaságban látogatják meg. Az eredmények azt mutatják, hogy míg a hazai vendégek elsősorban egyedül, addig a külföldiek inkább párjukkal keresik fel ezeket a helyeket.
Forrás: Turizmus Online