I. Kifogásolt minőség
A fürdővizeket a „kifogásolt” osztályba kell sorolni, ha a fürdővizek értékelési időszakára vonatkozó minőségi adatsorában az 1. melléklet 1. vagy 2. paraméterére vonatkozó meghatározások percentilis értékeia, illetve, ha a cianobaktérium-burjánzás feltételezett egészségügyi kockázata miatt vizsgálták, a 3., 4. és 5. paraméterek mért értékei egyaránt meghaladták a „tűrhető minőség” „D” oszlopa szerinti értékeit.
II. Tűrhető minőség
A fürdővizeket a „tűrhető” osztályba kell sorolni, ha: 1. a fürdővíz értékelési időszakára vonatkozó minőségi adatsorában az 1. melléklet 1. és 2. paraméterére vonatkozó meghatározások percentilis értékeia, illetve, ha a cianobaktérium-burjánzás feltételezett egészségügyi kockázata miatt vizsgálták, a 3., 4. és 5. paraméterek mért értékei megfelelnek a „D” oszlopban „a tűrhető minőségre” megadott értékeknek vagy kisebbek azoknál; és 2. ha a fürdővíz ki van téve rövid távú szennyezésnek, azzal a feltétellel, hogy: a) megfelelő intézkedések történtek, ideértve a felügyeletet, a korai előrejelző rendszert és a minőség-ellenőrzést, annak érdekében, hogy a fürdőzők a figyelmeztetés, illetve szükség esetén a tiltás révén ne legyenek a szennyezésnek kitéve; b) megfelelő intézkedések vannak folyamatban a szennyezés okainak megelőzése, csökkentése vagy megszüntetése érdekében; és c) az értékelési időszakban a rövid távú szennyezés miatt a 7. § (5) bekezdése szerint figyelmen kívül hagyott minták száma nem haladja meg az erre az időszakra kidolgozott ellenőrzési ütemterv szerinti összes mintaszám 15%-a, vagy a fürdési idényenkénti egy minta közül a nagyobb számértékét.
III. Jó minőség
A fürdővizeket a „jó” osztályba kell sorolni, ha: 1. a fürdővizek értékelési időszakára vonatkozó minőségi adatsorában, az 1. melléklet 1. és 2. paraméterére vonatkozó meghatározások percentilis értékeia, illetve, ha a cianobaktérium-burjánzás feltételezett egészségügyi kockázata miatt vizsgálták, a 3., 4. és 5. paraméterek mért értékei megfelelnek a „C” oszlopban a „jó minőségre” megadott értékeknek, vagy kisebbek azoknál; és 2. ha a fürdővíz ki van téve rövid távú szennyezésnek, azzal a feltétellel, hogy: a) megfelelő intézkedések történtek, ideértve a felügyeletet, a korai előrejelző rendszert és a minőség-ellenőrzést, annak érdekében, hogy a fürdőzők a figyelmeztetés, illetve szükség esetén a tiltás révén ne legyenek a szennyezésnek kitéve; b) megfelelő intézkedések vannak folyamatban a szennyezés okainak megelőzése, csökkentése vagy megszüntetése érdekében; és c) az értékelési időszakban a rövid távú szennyezés miatt a 7. § (5) bekezdése szerint figyelmen kívül hagyott minták száma nem haladja meg az erre az időszakra kidolgozott ellenőrzési ütemterv szerinti összes mintaszám 15%-a, vagy a fürdési idényenként egy minta közül a nagyobb számértékét.
IV. Kiváló minőség
A fürdővizeket a „kiváló” osztályba kell sorolni: 1. ha az értékelési időszakra vonatkozó fürdővíz minőségi adatsorban az 1. melléklet 1. és 2. paraméterére vonatkozó meghatározások percentilis értékeia, illetve, ha a cianobaktérium-burjánzás feltételezett egészségügyi kockázata miatt vizsgálták, a 3., 4. és 5. paraméterek mért értékei megfelelnek a „B” oszlopban megadott „kiváló minőség” értékeinek; és 2. ha a fürdővíz ki van téve rövid távú szennyezésnek, azzal a feltétellel, hogy: a) megfelelő intézkedések történtek, ideértve a felügyeletet, a korai előrejelző rendszert és a minőség-ellenőrzést, annak érdekében, hogy a fürdőzők a figyelmeztetés, illetve szükség esetén a tiltás révén ne legyenek a szennyezésnek kitéve; b) megfelelő intézkedések vannak folyamatban a szennyezés okainak megelőzése, csökkentése vagy megszüntetése érdekében; és c) az értékelési időszakban a rövid távú szennyezés miatt a 7. § (5) bekezdése szerint figyelmen kívül hagyott minták száma nem haladja meg az erre az időszakra kidolgozott ellenőrzési ütemterv szerinti összes mintaszám 15%-a, vagy a fürdési idényenként egy minta közül a nagyobbat.
|