A korábbi, emlékezetes aukció után a képet új tulajdonosa Szentkirályi Miklósra (1943-2021) a Szépművészeti Múzeum főrestaurátorára bízva restauráltatta. A restaurálás és az ezzel párhuzamosan folyó művészettörténeti kutatás, amely számos addig ismeretlen adatot és tényt tárt föl,
megerősítette a festmény kiemelkedő helyét Tiziano életművében.
Mint a Nagyházi Galéria ezzel kapcsolatos közleményéből kiderül, az akkori Tiziano-remekmű az aukcionálását követő majd' tíz éven át jelentős múzeumi kiállításokon szerepelve az itáliai Belluno-ban, Japánban Tokióban és Kobeban, később a budapesti Szépművészeti Múzeum Tiziano és a Madonna című tárlatán, ezt követően pedig állandó kiállításán gyönyörködhetett benne a nagyközönség.
A festményt végül a Magyar Nemzeti Bank Értéktár programjának keretében
vásárolták meg 4,5 milliárd forintért. A festmény azóta is több külföldi kiállításon szerepelt és egyre ismertebb itthon és külföldön egyaránt.
Most pedig ismét itt a lehetőség, hiszen
a Nagyházi Galéria karácsonyi jubileumi aukcióján ismét egy rendkívüli Tiziano mű, a Bűnbánó Magdolna kerül árverésre.
Az itáliai reneszánsz jeles kutatója, Andrea Donati által írt, a festmény művészettörténeti jelentőségét bemutató, az aukcióhoz készült kísérő kiadványából kiderül,
Tiziano az 1531-ben Vittoria Colonna számára festett első Bűnbánó Magdolna kompozícióját követően mindig tartott egy Bűnbánó Magdolna képet házában minta gyanánt.
Donati tanulmányából az is kiderül, hogy Tiziano Bűnbánó Magdolna képeit általában elajándékozta, így használta művét élete folyamán uralkodók, pápák és bíborosok kegyeinek és megbízásaiknak elnyerésére. Tiziano Bűnbánó Magdolnái szemtanúi lehettek az elmúlt évszázadokban Európa uralkodói udvaraiban és a pápai udvarban gyakorolt bűnbánatnak, mely a kép üzenete szerint „a bűnbánat és az érzékiség, a hit és a hiúság között” mozgott. Most, a 21. század első harmadában különleges lehetőség egy ilyen világhírű nagymester életművének talán legnépszerűbb kompozíciójára szert tenni.
A Galéria minden művészetet szerető érdeklődő, de különösen ambiciózus gyűjtők figyelmébe ajánlják Tiziano Vecellio e remekművét, olvasható közleményükben.