A Telekom felöltöztetett interaktív figurái segítségével az is bejuthat a fesztiválra, aki nincs ott. A közlemény szerint a nézelődésnél többről van szó: „kedvére ismerkedhet, bulizhat, vagy akár az első sorig furakodhat a kedvenc bandájának koncertjén”. A Buddyme elnevezést kapó dolog egy nyakba ültethető, interaktív, internetről irányítható, kamerával és mikrofonnal felszerelt fesztiválfigura, amely a 4G hálózat segítségével élőben tudósít arról, hogy mi zajlik a fesztiválokon, olyanoknak, akik nem jutottak be. A kintiek élő streamen követhetik az eseményeket, miközben az interneten keresztül, egy weboldalról felváltva irányíthatják a figurát. Beszélni tudnak rajta keresztül, az arcuk látszik a monitoron, és a figura kezét is irányítani tudják majd.
Miután az interaktív figurák járni, közlekedni nem tudnak önállóan, így ahhoz, hogy „igazi, személyes fesztiválélményben részesüljenek a távolmaradók”, ezért várják azokat a fesztiválarcokat, akik nyakukba vennék a Buddyme-t. Buddyguide-nak jelentkezhet bárki, aki betöltötte a 18-at, és ismeri a fesztiválok világát. Aki Buddyguide szeretne lenni a Volton vagy a Soundon, nincs más teendője, minthogy június 17-ig #festivalbuddy és az általa kiválasztott fesztivál hashtagével (#volt vagy #sound) feltölt az Instagramra egy 15 másodperces videót, amelyben elmondja, hogy miért jó vele bulizni.
A több szakaszból álló válogatás utolsó körében a Telekom Facebook-közössége döntheti el, hogy kik a legalkalmasabbak a feladatra. Ha a választott Buddyguide-ok végül vállalják a bevetést, ők tiszteletjeggyel vehetnek részt az általuk kiválasztott fesztiválon. Sőt, a Buddyguide-ok az ingyenes napijegy mellett szállást, némi fesztiválon elkölthető költőpénzt is kapnak, sőt, esetleg még a backstage-be is bekukkanthatnak. Utóbbit így azok is élvezhetik, akik a virtuális fesztiválozást választják.
További információ itt.
Forrás: Kreatív Online