A Nagy Budapesti Kultúrzsibi 2012-ben jött létre a Budapest közepén található Erzsébet téren az Akvárium klub égisze alatt, ahol szinte az első pillanattól kezdve rendkívül sikeresnek bizonyult, jó híre a mai napig is tart - írja a Budapest Info. Ám az Akvárium és az Erzsébet tér 2003-as felújítása után a füves park kikerült a klub kezéből, fő funkciója pedig nem rendezvényhelyszín, hanem dísz- és pihenőpark lett, így a Kultúrzsibi is költözött. Több rövid életű próbálkozás után tavaly nyáron nyílt meg a Kultúrzsibi szervezésében a budapesti bulinegyed egyik legfelkapottabb, rendkívül népszerű helyén. a Gozsdu udvarban a Gozsdu Antik Market régiségvásár, amely azóta is sikeresen működik az év minden szombatján.
Az „igazi” Kultúrzsibire azonban egészen mostanáig várni kellett, november 1-jétől viszont már heti rendszerességgel, minden vasárnap látogatható lesz. Az új helyszín az egykori ELTE-épületben, az Ajtósi Dürer sor 19-21. sz. alatt található Dürer kert, amely a főváros legjobb koncerthelyei közé tartozik. Talán nem véletlen az időzítés és a helyszínválasztás a Petőfi Csarnok (PECSA) tekintetében sem, ugyanis a több évtizede üzemelő, október 25-én végleg bezáró PECSA bolhapiactól mindössze 700 méterre található az új helyszín.
Dizájnerek, kézművesek és művészek is teret kapnak
A szervezők nem titkolt célja egy nemzetközi szintű, Budapest vérkeringésébe illeszkedő, mai közösségi térként is funkcionáló antik, retró, és kortárs bolhapiac létrehozása, ahol a korabeli és kortárs tárgykultúra felvonultatása mellett fontos szerepet szánnak a dizájnereknek, kézműveseknek és művészeknek is. Nem a külvárosi megapiacokkal akarnak versengeni, sokkal inkább valami újat szeretnének létrehozni minőség és a hozzáállás tekintetében egyaránt. Terveznek többek között könyvcsere centrumot, különböző börzéket, kézműves foglalkozást, játszóházat és élő árverést is.
A Kultúrzsibi arra biztatja az embereket, hogy aki kedvet érez hozzá, ne csak mint látogató keresse fel őket, hanem szívesen látnak bárkit árusként is, akár az örökölt régiséggel, a kinőtt játékokkal, a megunt dísztárgyakkal, akár a saját készítésű termékekkel, vagy éppen képzőművészeti alkotásokkal. Fiatal dizájnerek és művészek remek megjelenési, vagy akár csak teszt üzemmódú bemutatkozási helye is lehet az új zsibi. Az otthon már feleslegessé vált tárgyak eladásával kapcsolatban érdemes szem előtt tartani minden bolhapiacok alapszabályát: ami az egyiknek megunt lom, a másiknak új kincs lehet.
Forrás: Budapestinfo