A rendőrség még 2015. végén indított nyomozást sikkasztás gyanúja miatt, miután a Kun-Mediátor karcagi irodájában többen nem jutottak hozzá befektetésükhöz. Mint később kiderült, Dobrai Sándorné 1999 óta befektetési ígéretekkel mintegy 800 embert csapott be, a kárérték meghaladja a 10,5 milliárd forintot. A dolog érdekessége, hogy az utazási irodát is működtető vállalkozó soha nem rendelkezett betétgyűjtési engedéllyel. A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság végül csalás elkövetésének megalapozott gyanújával indított eljárást. A több sértett feljelentését követően 2015 áprilisában indult büntetőeljárás. A feltételezett elkövető addigra külföldre szökött, ezért ellene európai és nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki.
Miután megtalálták és Magyarországra szállították Dobrainét, aki sajtóhírek szerint jelentős összeget élt fel a távoli egzotikus országban, a Szolnoki Járásbíróság nyomozási bírája elrendelte egy hónapra a gyanúsított előzetes letartóztatását. Ezt később három hónappal meghosszabbította a Szolnoki Járásbíróság.
- Vajon viszontlátják-e pénzüket a károsultak, kapnak-e kártérítést? – kérdeztük a károsultak egyik csoportját képviselő ügyvédet, dr. Dobrossy Istvánt. - Az a kérdés, hogy mennyire lesz beszédes a gyanúsított, azaz feltárja-e, hogy a még meglévő pénzeszközök, egyéb vagyontárgyak, befektetések hol vannak, és ezek értékesítéséből lesz-e a polgári jogi igényt bejelentő károsultak részére megtérülés. Miután erre kevés az esély, felvetődik a kérdés, hogy van-e az államnak felelőssége abban, hogy a Kun-Mediátor Kft. 12 éven át folytathatta gyanús ügyeit, vagy csak a károsult állampolgárok felelősek azért, mert szerződést kötöttek a társasággal? – dobta fel a magas labdát dr. Dobrossy István.
Az ügyvéd véleménye szerint az ügyben komoly felelőssége van az államnak, hiszen a pénzpiaci felügyelet (PSZÁF, MNB) nem akadályozta meg a tevékenységet, illetve a helyi hatóságok sem tettek semmit a tevékenység megszüntetése érdekében. „Már kértük az állam képviselőit a részleges kártalanításra, de eddig semmilyen intézkedés nem történt. Úgy tűnik, hogy csak a bírósági út marad, amely során tisztázódhat, hogy van-e felelőssége az államnak abban, hogy 12 éven át nem észlelte hatóságai útján a kft. jogsértő tevékenységét, így az szabadon garázdálkodhatott. Azt még nem lehet tudni, hogy az ügyvezető elfogásával, és hazahozatalával megvalósul-e a kárvallottak kárigényének legalább részbeni kielégítése. A kft. felszámolás alatt van. A pilótajáték-szerű rendszer valószínűleg felemésztette a befizetett összegek nagy részét, ezért a büntető hatóság jelentős értékű vagyont nem tudott lefoglalni, így a károsultak részére a kár megtérülése ezen az úton nem várható” – zárta gondolatait Dobrossy István.