A Lime 2132 egyesült királyságbeli dolgozó közreműködésével mérte fel a munkavállalók mentális helyzetét. A kutatásban résztvevők több mint negyede arról számolt be, hogy úgy érzik, elérték a pszichológiai töréspontjuk határát. A résztvevők szinte kivétel nélkül szorongásról, depresszióról, magányról és kiégésről számoltak be. Az is kiderült, hogy a munkavállalók több mint fele úgy érzi, lepleznie kell kollégái előtt ezeket a negatív érzéseket, amelyek főleg a munkahelyi stresszre és a járványügyi helyzetre vezethetők vissza.
A tanulmány rámutatott, hogy az érzelmek és a problémák elfedése igen negatívan hat a vállalati kultúrára és a mentális egészségre. A válaszadók alig 16 százaléka nyilatkozott úgy, hogy a munkahelyén támogatják a mentális egészségügyi szükségleteiket, egyharmaduk pedig úgy véli, még az általános segítséget sem kapják meg munkáltatóiktól.
A vállalkozások alvajárva sétálnak a mentális egészség válságába - állapította meg kutatásában a Lime.
A tanulmány résztvevőinek 44 százaléka hozzátette, hogy a rossz mentális egészség rossz teljesítményű napokat, koncentrációvesztést, hibákat és betegségeket eredményezett.
Emma Mamo, az Egyesült Királyságban működő mentálhigiénés jótékonysági szervezet, a Mind vezetője szerint nincs általános érvényű megoldás a problémára, így a legtöbb, amit egy vállalat tehet, az az, ha lehetőséget biztosít a dolgozóknak a problémáik megosztására. Emellett érdemes esetenként egy kérdőív segítségével felmérni, hogy mi okozhatja a dolgozók mentális egészségének romlását. Egy biztos, súlyos következményei lesznek, ha a munkaadók nem figyelnek oda dolgozóik mentális jólétére.
Forrás: Haszon.hu / Storeinsider.hu