A rendezvényen közel ötven fő vett részt, ahol képviseltették magukat az 1-2 szobás vendégházak tulajdonosai és a több csillagos szállodák vezetői is. A TDM meghívását számos térségbeli polgármester is elfogadta, ezzel is erősítve azt az elképzelést, amely az egyesület egyik legfontosabb küldetése, hogy a turistákat szolgálja a helyiek érdekében. Több, a gazdaságban érintett hivatal és szakmai szervezet is részt vett az egyeztetésen, és szakmai tapasztalatukkal segítették az egyesület munkáját.
A fórumon bemutatkozott Horváth Sándor, aki július elsejétől látja el a TDM menedzseri feladatait. Ő beszámolt arról, hogy megválasztását követően az elnökséggel együtt úgy határoztak, hogy a legsürgetőbb feladat egy, a mai kor kihívásainak megfelelő turisztikai honlap létrehozása. Ennek a honlapnak a bemutatása történt meg a fórumon is. Az oldal előreláthatólag szeptember 20-án, a ráckevei Őszi Ászok fesztivál nyitónapján debütál a nagyközönség előtt, és a www.rackevetersege.hu címről lesz elérhető.
Horváth Sándor elmondta, hogy - mint a legtöbb turisztikai fejlesztést - a honlapot sem csupán az ide látogató vagy a térségről érdeklődő vendégek számára fejlesztik, hanem szeretnék olyan tartalmakkal megtölteni, amelyek a TDM egyesületet a térség turisztikai centrumává emelik, valamint hasznos információkat szeretnének eljuttatni a helyi lakosokhoz is.
A weboldal bemutatása után egy rövid tájékoztatást tartottak a falusi turizmust érintő néhány lehetőségről. Itt szó esett arról, hogy július elsejei dátummal megnyitotta kapuit a Ráckeve és Térsége TDM új irodája, amely Ráckevén az Eötvös utca 1. szám alatt található.
Fejlesztenék a kerékpáros turizmust
A következő napirendi pontként Horváth Sándor a kerékpáros turizmus erősítése címén több lehetőséget vázolt fel a megjelenteknek. Elmondása szerint a térség adottságai és a főváros közelsége okán elengedhetetlen a kerékpáros turizmus fejlesztése. Sajnos az egyesület szűkös anyagi forrásai nem teszik lehetővé kerékpárutak építését, viszont a TDM menedzser felvázolt több lehetőséget, amelyek online és offline technológiákra épülve ingyen, vagy legalábbis minimális költség ráfordítással erősíteni tudják a térség kerékpáros forgalmát.
Közép- és hosszú távú tervek
A fórum végén tájékoztatást kaptunk az egyesület közép- és hosszú távú terveiről is. Az elnökség és a munkaszervezet feltett szándéka egy olyan, folyamatosan jelenlévő, szakmailag felkészült egyesület működtetése, amely későbbiekben a pályázati lehetőségek során sikeres támogatást tud nyújtani a helyi vállalkozások számára, továbbá „régi-új” turisztikai célpontként felteszi a Csepel-sziget egyedi látnivalóit és szolgáltatásait hazánk turisztikai térképére.
Legvégül Horváth Sándor beszámolt arról, hogy az előadáson felvázolt feladatok és lehetőségek elvégzéséhez egy szoros együttműködésre van szükség a térség települési önkormányzatai és szolgáltatói között, mert mindnyájuknak egy a céljuk: a vendégek térségbe csalogatása és minél magasabb színvonalon való kiszolgálása.
Forrás: Turizmus Online