Ezt a szecessziós csodát a Hold utcában elkerülik a főbb turistaútvonalak, de nagyon is érdemes felkeresni a valamikor Postatakarékpénztár épületét, ami Lechner Ödön és Baumgarten Sándor tervei alapján épült fel 1901-ben, mindössze egy év alatt. Annak ellenére, hogy milyen rövid idő alatt készült el a székház, közel sem volt egyszerű a tervezése: áttervezések, rövid határidők, pereskedések bonyolították a folyamatot, ráadásul a kortársak a szecessziós stílusban sem értettek teljesen egyet, rendszeresen támadták miatta Lechnert.
Az épület ma a Magyar Államkincstár otthona, és noha az elmúlt években több kisebb átépítés is történt rajta, a belső terek még mindig őrzik egykori bájukat, ezalól egyedül a valamikori pénztárterem volt kivétel, ami hosszú évekig sötétségbe borulva, elzárva várta a jobb napokat. Sőt az eredeti, üvegboltozatos kupolát el is takarták egy lambériás álmennyezettel, míg kívülről az ikonikus, kaptárt idéző tetőt is lecserélték, írja a We Love Budapest.
Az Octogon építészeti magazin, valamint a Magyar Államkincstár Facebook-oldala alapján viszont látható, hogy 2023-ban elkészült az egykori pénztárcsarnok visszaépítése, így ma már újra régi fényében tündököl a sokáig raktárként használt helyiség. A Waltherr Gida üvegművész által készített kupolát egyelőre még nem építették vissza.
A Magyar Államkincstár FB oldalán így ír a felújításról:
Idén csatlakozott a Kulturális Örökség Napjai programjaihoz a Magyar Államkincstár is: kinyitotta kapuját a Hold utcai épület, és az érdeklődők megnézhették a felújított Pénztártermet az egykori Postatakarékpénztárban. Annak idején a kiemelkedő építészeti alkotás másfél év alatt készült el, és korának legolcsóbban felépített középületének számított. A Hold utcai épület mellett a Nyugdíjbiztosítás székházát is bejárhatták az érdeklődők a Fiumei úton. A tervezőket anno a telek furcsa formája állította kihívás elé - de végül minden kívánságnak eleget tudtak tenni, az ügyintézés helyiségei mellett fürdő, orvosi szobák, fogászat, sőt még alkalmassági vizsgáló is kiépült. A vezetett sétán kiderült, jártak ide sokat ígérő szélhámosok, akiknek a betett pénzre fájt a foga, és a naiv, szerelemre vágyó asszonyok között mindig kifogtak egy hiszékenyebbet…