Az IWI Wellness és Spa Menedzser képzésről részletek és jelentkezés ide kattintva érhető el.
Addig is itt egy kis ízelítő azokból az ismeretekből, amit akkreditált tanfolyamunkon megszerezhetsz:
• A relaxációnak számos jótékony hatása van, mi összeszedtünk ezekből néhányat: jelentősen javul a szervek, többek közt az agy oxigénellátottsága, ráadásul nagyobb mértékben, mint akár mély alvás közben. 18-20%-kal csökken az anyagcsere, csökken vérünk tejsavtartalma, kitágulnak az erek, így javul szerveink vérellátása. Csökken a vér koleszterinszintje, illetve előnyösen változik a hasznos és a káros hatású koleszterinfajta aránya, megnő a vér endorfinszintje, ami magasabb fájdalomküszöbbel és kellemes közérzettel jár. Agyunk több alfa agyhullámot termel, ráadásul szinkronizált alfa hullámokat, ami vizsgálatok szerint elősegíti sejtjeink regenerációját.
• Tudod, mi az a Bach virágterápia? Az 1930-as években felfedezett olyan hatékony módszer, amely a növények virágaiból készült eszenciák által közvetlenül képes hatni a lelkiállapotra. A Bach-virágterápia rendszerét, amelyben 38 vadon élő virágot és növényt találunk egy angol orvos, dr. Edward Bach fedezte fel. Elsősorban olyan gyógymódot keresett, amelynek segítségével bárki viszonylag könnyen megtalálhatja betegsége okát, és sikeresen kezelheti mind lelki, mind pedig testi bajait. A Bach-virágterápia egyszerű és mellékhatásoktól mentes, ezért a cseppek egyre több család házi patikájának állandó részét képezik.
• Az édesvizekhez képest a magas sótartalmú vizeknek egészen más hatásuk van az emberi szervezetre. Utóbbira a legjobb példát a tengervíz adja, de nem feltétlenül kell külföldre menni ezért, hiszen magas sótartalmú gyógyvíz található például Sárváron vagy Bükkszéken is. Ezeknél a vizeknél a só lerakódik a bőrre, ahol ingerhatást okoz, amelynek értágító, keringésjavító hatása van. Kedvező hatással van a bőrre, rugalmasabbá teszi, és egyes bőrpanaszokat enyhíthet is.
• Számtalan érdekességgel találkozhatunk akkor is, ha fürdőink történetébe ássuk bele magunkat egy kicsit jobban: Budapesten a Városligetben először a belgák akartak fürdőt építeni, amiért évi 20 ezer forintot ajánlottak. A Cserkeszőlői Termálfürdő sokat köszönhet a Tisza Cipőnek. A harkányi víz gyógyhatását egy fájós lábú napszámos fedezte fel először. Van olyan gyógyfürdőnk, amelynek helyén korábban disznólegelő és vágóhíd működött.
Ilyen és ehhez hasonló érdekességekkel is találkozhatsz Wellness és Spa Menedzser képzésünkön!
Forrás: Turizmus Online