A Postamúzeum tavasszal pályázatot hirdetett pályakezdő képzőművészek számára. A 67 beérkező pályaműből a zsűri nyolcat választott ki, hogy az időszaki kiállítótérben bepillantást nyerhessenek az érdeklődők az Y és Z generáció szemszögébe. Az üzenet sokféle értelmezésére, erejére, vagy a távközlésnek a személyes emlékezetre is kiható változásaira a művészet eszközével kaphatnak a látogatók szubjektív válaszokat.
A kiállító művészek között van Győri Blanka - Labus Miron, Juhász Nóra, Kádár Emese, Márton Dominika, Mikáczó Alexandra, Tóth Boldizsár, Váczi Lilla és Vigh Violetta. A kiállítás koncepciója Lőrinczy Lia munkája.
Az Archivált üzenetek visszaállítása - kiállítás a kiállításban címmel, a pályázati anyaggal párhuzamosan az állandó kiállítás technikatörténeti emlékei között különböző hívószavak - szabvány, transzfer, titok, idő, szétfutó vonalak és hálózatok - mentén kortárs képzőművészeti alkotások kaptak helyet. A két idősík és a két különböző műfaj elemei egymással párbeszédbe lépve a kiállításban megbújó, elsőre talán nem nyilvánvaló tartalmakra irányítják a figyelmet - olvasható a múzeum Facebook-oldalán.
A kiállításon szereplő művészek között van Faa Balázs, Fabricius Anna, Fábián Noémi, ifj. Ficzek Ferenc, Haraszty István, Kútvölgyi Szabó Áron, Matzon Ákos, Mácsai István, Németh Marcell, Szabó Ábel és Zsemlye Ildikó. A tárlat kurátora Eleöd Ildikó.
A Postamúzeum gyűjteményébe tartozó Mácsai István Kábelfektetés a Balzac utcában című festménye a föld alatti vezetékeket állítja középpontba. A közleményben kiemelik, hogy a festményt egymás után két helyszínen is bemutatják, a Kiscelli Múzeumban decemberben nyílik a művész életmű-kiállítása.
A kiállítások 2023. március 26-ig tekinthetők meg.
Forrás: MTI