Elsõ alkalommal fordul elõ, hogy magyar befektetõk szállodát építenek Ausztriában. A Magyar Befektetõk Társasága (MBT) öt évvel ezelõtt kezdett a vállalkozásba, a népszerû síparadicsomban, Stájerországban, Murautól 5 kilométerre, St Lorenzen faluban, a Kreischberg hegy tövében. Itt tartják évtizedek óta a síelõk a magyar bajnokságot, rendszeresen itt edz a magyar válogatott.
A magyar befektetõk egyike is rendszeresen síelt Murauban, és arra gondolt, hogy talán érdemes lenne szállodát építeni a magyaroknak. Az elõkészítés során megvizsgálták, hogy a terület mikroklímája miért különös. Mert a magyar síelõk is azért választották ezt a régiót, mert a hóbiztonság nekünk mindig nagy érték volt. A kutatások közben kiderült, hogy Stájerország irányítói is hasonlóan gondolkoztak, mert távlati fejlesztési programjukban két területet, Schladmingot és Muraut jelölték ki elsõ helyen.
Murauban a két hegyet, a Kreischberget és a Frauenalpeét összekapcsoló sílift már ennek a programnak a részeként épül, 45 kilométerre növelve a sípályák hosszát. Sietniük kell, mert 2003 januárjában itt lesz a snowboard világbajnokság.
Amikor a Magyar Fejlesztõk Társasága elkezdte a terep felderítését még nem tudták, hogy a helyiek tudományos program szerint alakítják a pályákat.
2118 méterrõl 830 méterre lehet lecsúszni. A csúcsra egy ülõs és egy csákányos lift visz fel, de az épülõ szállodától néhány méterre indul a 6 üléses tojásos lift, azzal 1400 méterre lehet feljutni, a középállomásig, ahol gumiasztal, “úszógumis” csúszdapálya, erdei gyerek játszópark épült, a szokásos önkiszolgáló éttermek, napozó teraszok és a bébi liftek közé. Ideális a hegy, nem sziklás a teteje, nem kell másfél méter hó, hogy lehessen síelni rajta. Mellesleg a hóágyúknak lesz “töltény” bõven: 230 ezer köbméteres víztározó épült csak ezért. Ez Európában a legnagyobb hóágyú "töltényraktár".
A sírégió fejlesztésére 1 milliárd schillinget költenek a világbajnokságig. Természetesen szerencse is kell a fejlesztéshez. Amikor a szálloda építését elhatározták a magyar vállalkozók, még nem lehetett tudni, hogy ennyi pénz jön a régióba. De már akkor jó kapcsolatot alakítottak ki az egyik helyi szálloda tulajdonosával, aki egyben elnöke a Stájer Kereskedelmi és Iparkamarának. Peter Mühlbacher kezdettõl fogva sokat segített az elõkészítésben, a tartományi és más támogatások megszerzésében, mert fontosnak tartotta, hogy a magyarok a saját vállalkozásukkal járuljanak hozzá a két ország együttmûködéséhez.
2001 õszén 16 apartman lesz kész, 2-4-6 ágyasak. Két évvel késõbb már összesen 43 üdülõegység várja a síelõket.
Az apartmanokat a Holiday Club Hungary értékesíti. Várhatóan 600 ezer forint lesz a legolcsóbb, nem a csúcsszezonban és csaknem 2 millió a legkelendõbb idõszakban. A tulajdonosok évente egy hét üdülési joghoz jutnak így - harminc évre. Amióta törvény védi Magyarországon is a time-share üdülési jog tulajdonosait, megnõtt az érdeklõdés iránta azért is, mert így egyben cserealapot is vesznek a jog tulajdonosai, és 100 országban, 3600 klubszállodában találhatnak maguknak üdülési lehetõséget.
December 7-én, az elsõ kapavágással elkezdõdött az építkezés. Párhuzamosan a szomszédban már ácsolták a német beruházó faházait, mert onnan is jöttek fejlesztõk, akik legalább olyan fontosnak tartják a nyári turizmust, mint a síelést. Tavasztól õszig lehet lovagolni, épül uszoda, látványfürdõ, gyerekeknek játszópark. Már tervezik a 18 lyukas golfpályát.