A magyar hotelpiaci kilátások trendje alapvetően megegyezik az európai fő irányokkal, azzal a jelentős különbséggel, hogy Magyarországon a jobb minőségű, magasan pozícionált hotelkategória jelent vonzó befektetést a következő egy évben.
A DLA által megkérdezett szakértő szerint a szobaárak idén stagnálnak vagy tovább csökkennek. 2012-től várható olyan fellendülés, ami visszahozhatja a válság előtti árakat - véli a szakértő.
A DLA felmérése szerint az új fejlesztések megítélésében megoszlik a szakma véleménye: a megkérdezettek közel hasonló arányban számítanak növekedésre, csökkenésre, illetve stagnálásra. Azzal azonban a többség egyetért, hogy a jövő a nagy hotelláncoké, hiszen ezek racionálisabb és költséghatékonyabb működési struktúrájuk révén könnyebben túlélik a válságos időszakokat és tovább tudják növelni piaci részesedésüket. A felmérés szerint a megkérdezettek mintegy háromnegyede úgy látja, hogy a jelenlegi gazdasági helyzet kedvező lehetőségeket biztosít közös vállalatok létrehozására.
A hotelpiaci szakértőknek csupán 22 százaléka látja úgy, hogy érdemes a közép-kelet-európai régió hotelpiacán befektetni. Ugyanakkor nagyobb lehetőségek rejlenek Ázsiában és Latin-Amerikában, előbbinél a nagyobb gazdasági potenciál miatt, míg utóbbinál nagy szerepet játszik a Brazíliában megrendezésre kerülő 2014. évi labdarugó- világbajnokság és a 2016. évi olimpia, amelyek az odalátogatók miatt jelentős hotelpiaci keresletet generálnak.
A megkérdezettek 70 százaléka szerint a legvonzóbb befektetési lehetőségeket továbbra is az alacsony kategóriájú, "economy", vagy "budget" hotelek, valamint a középkategóriás szállodák jelentik. A felső, illetve luxuskategóriák kevésbé vonzóak a befektetők számára a jelenlegi piaci környezetben, mivel a fogyasztók, beleértve az üzleti utazókat, csökkentik a kiadásaikat.