A 19. században gabonatárolónak épült, utána volt legénységi laktanya, az első világháború idején hadikórház, a város német megszállása alatt a Gestapo egyik központja. Később az Államvédelmi Hatóság, majd a Munkásőrség vette birtokba, 1956-ban innen indult ki a forradalmi események egy része, áll a Forbes.hu cikkében.
A rendszerváltást követően a Magyar Demokrata Fórum budapesti székháza volt, a 2010-es években egy szlovák befektető, a HB Reavis vette meg, amit aztán eladott a részben Scheer Sándor Market-vezér tulajdonában álló Blue Urban Elegant Kft.-nek.
Kevés olyan épület van az egész városban, aminek sztorijában ennyire koncentráltan benne van három évszázad magyar történelme, teszi hozzá a cikk szerzője.
A történet azzal folytatódik, hogy a telken felépült egy hatalmas irodaház, előtte pedig egy ötcsillagos szálloda, ami a nemzetközi InterContinental Hotels Group portfóliójának részét képzi. A háztömbnyi épületegyüttest a Market Építő Zrt. építette.
A 3h Építésziroda által tervezett épületegyüttes a klasszikus és a kortárs jegyeket ötvözi. A belsőépítészeti tervek a magyar iroda és Marcel Wanders együttműködésében születtek. Ez azt is jelenti, hogy ez a holland designer utolsó munkájáról van szó, ugyanis irodája – a korábban ismert formában – befejezte működését.
Az épületben 116 szállodai szoba és 11 lakosztály van, a ház izgalmas designja részben a közeli Duna-partra reflektál, áll a Forbes.hu beszámolójában.