A Paksi Atomerőmű Zrt. még 2005-ben vásárolta meg az 1816-17-ben épült, és akkoriban kaszinóként működő klasszicista stílusú épületet, hogy helyzetét rendezze, illetve lehetőséget biztosítson az MVM Csoport Paksra érkező vendégei megfelelő szintű fogadására.
- A cég egy olyan magas színvonalú épületegyüttes kialakítását tervezi, mely konferenciák, szakmai képzések és egyéb hivatalos programok rendezésére egyaránt alkalmas - fogalmazott Mittler István. A szállóban konferenciaterem, étterem és kávéház biztosítja a város kulturális életébe történő bekapcsolódást, mindamellett az új reprezentatív épületegyüttes regionális társadalmi és szakmai rendezvények helyszíne is lehet - írta tavaly májusban a teol.hu.
Süli János vezérigazgató a napokban egy tájékoztatón elmondta, azt tervezték ugyan, hogy Erzsébet napra megnyitják a felújított szállót, de még nem végeztek. A munka 95 százalékban kész, az utolsó simításoknál tartanak. Hozzátette, közben folyik az egyeztetés, hogy milyen konstrukcióban üzemeltessék majd az új létesítményt. A cél, hogy a működtetés a lehető leggazdaságosabb legyen, és az Erzsébet Szálló kiszolgálja az MVM társaságcsoport igényeit.
Felmerült a lehetőség, hogy a PTE Illyés Gyula Főiskolai Karával közösen tanszállóként működjön. Erről azonban döntés még nem született. Az atomerőmű a város önkormányzatától csere útján szerezte meg a város egyetlen műemléképületének tulajdonjogát. A tervek szerint az épületegyüttes konferenciák, szakmai képzések, és egyéb hivatalos programok helyszíne lesz majd. A város kulturális életébe való bekapcsolódását a tervezett konferencia terem, étterem, és kávéház szolgálja majd. Paks legimpozánsabb épülete ezt megelőzően a képtárnak adott otthont, Béke illetve Erzsébet szálló néven működött, és egy ideig ifjúsági házként is funkcionált.
(teol.hu)