Kállai Ferenc Kossuth-díjas és kétszeres Jászai Mari-díjas színművész, rendező, főiskolai és egyetemi tanár, országgyűlési képviselő, a Nemzet Színésze és a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja születésének 100. évfordulója van ebben az évben. A „Kállai 100” programsorozat részeként, a művész hagyatékát gondozó Gyomaendrődi Kállai Ferenc Népfőiskola Alapítvány és a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. közös szervezésében
emléktábla-avató ünnepséget tartottak a Nemzet Színésze tiszteletére. A Lukács fürdőben a jubileumi évre készült vándorkiállítás is megtekinthető mától.
Fotó: ÉnBudapestem/Gallov Adrienne
A házigazda Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. részéről (BGYH) Borosné Szűts Ildikó vezérigazgató Kállai Ferenc szavait idézte fel:
„Mi is tetszik nekem ebben az öreg fürdőben?...... Ha van időm, s ha megvan a penzum, vagyis leúsztam, amit úsznom kell, olyan lesz, mint a kávéház. Rátérünk a barátaimmal kicsit a napi politikára, az egészségi állapotra. Azt mondják, én mondtam, ha a Lukács nem volna, mi sem lennénk ...”
Őrsi Gergely polgármester (Budapest Főváros II. Kerületi Önkormányzat) a Lukács fürdő egyedi világát elevenítette meg köszöntőjében:
Kállai Ferencre nemcsak, mint a Lukács fürdő oszlopos tagjaként, nemcsak úgy emlékezünk, mint akiről Kiss László legendás úszómester is azt mondta, hogy egész jó úszó volt, hanem egykori szomszédunkra, aki vidámabb hellyé tett Budát.
Toldi Balázs, Gyomaendrőd Város polgármestere a Kállai 100 emlékév jelentőségét emelte ki beszédében:
Olyan emlékévben vagyunk, amely Kállai Ferencnek állít emléket, aki 1925. október 4-én született Gyomán, és utána költözött Budapestre. A 2025-öt Kállai 100 emlékévre kereszteljük el, és szeretnénk ebben az évben olyan programokat megvalósítani, amelyek felhívják a figyelmet erre a jeles évfordulóra.
Őze Áron színművész, színházigazgató a színész példaképre és egyben a család barátjaként emlékezett:
Próbákon, forgatásokon és az összes munkán fedőtörténet volt, hogy ő lukácsos és neki itt kell lennie.