Minőségi szolgáltatásfejlesztés a szoboszlói Barátság Gyógy- és Wellness Szállodában

Vendégeik elégedettségének növelése, illetve új célcsoportok megjelenése érdekében minőségi szolgáltatásfejlesztés és bővítés kezdıdött meg a Magyar Turizmus Minıség díjas hajdúszoboszlói Barátság Gyógy- és Wellness Szállodában.

A szálloda az ÉAOP-2.1.2/B-09-2010-0003 pályázati konstrukció keretében 65.667.423 forint vissza nem térítendő támogatást nyert a költségek 45%-ának fedezésére. A fennmaradó részt a szálloda 36.800.000.-Ft önerőből és 44.669.402.-Ft banki hitelből finanszírozza.

„ A Barátság Gyógy- és Wellness Szálloda szolgáltatásainak minőségi fejlesztése és bővítése” címő pályázat a szálloda valamennyi szolgáltatási egységét érinti.

A projekt tartalmazza valamennyi szállodai szoba felújítását, mely magában foglalja a szobai textíliák (függönyök, ágysálak, szőnyegek) és a bútorzat cseréjét, új szobai design kialakítását, a szobai ajtók cseréjét kártyás zárrendszerre. Egyidejűleg a szállodai szinteken festés, szőnyegpadló csere, a liftelıterekbe új szállodai bútorzat kerül. A mozgáskorlátozott vendégek igényeihez

igazodva a földszinten 3 darab szoba is kialakításra kerül.

Megújul a szállodai televízió rendszer, bővül a magyar és külföldi csatornák száma és 60 darab hotel tv is beszerzésre kerül.

A leglátványosabb része a projektnek a szállodai hall felújítása. Ennek során a front office új helyre kerül, lobby bár kerül kialakításra és a teljes hall új burkolatot kap. Itt fog még helyet kapni egy 20 m2-es gyermekjátszó-foglalkoztató is.

A jelenlegi beauty szalon a szálloda földszinti folyosójára kerül áthelyezésre, ahol a XXI. századnak megfelelı körülmények várják a szépülni vágyó vendégeket.

A fürdı-gyógyászati területet is érinti a felújítás. Itt az iszapkezelı kerül modernizálásra, a fürdő terasz új burkolatot kap és a strand térkövezése, illetve a külső zuhanyzók felújítása is része a pályázatnak.

A szolgáltatások minıségi fejlesztéséhez kapcsolódóan a Housekeeping illetve az F&B szolgáltatási területek új eszközök beszerzésével fognak hozzájárulni.


Átadták az idei Aranynap-díjakat

Átadták az idei Aranynap-díjakat 

Hat magyarországi konferencia és wellness szálloda, valamint rendezvényhelyszín kapott elismerést.
Napfényes fejezet – a Danubius-lánc, köztük a Hotel Helia megújulásáról

Napfényes fejezet – a Danubius-lánc, köztük a Hotel Helia megújulásáról 

A Danubius Hotel Helia – nevéhez méltóan, hiszen a „Helia” a Naphoz kötődőt jelenti – fénylő pont a főváros szállodai kínálatában.
Újabb négy ház a Hilaris Hotels portfóliójában

Újabb négy ház a Hilaris Hotels portfóliójában 

Négy magyarországi szálláshellyel bővül a szállodalánc.
Megkezdődött a 44. Országos Borverseny

Megkezdődött a 44. Országos Borverseny 

Mintegy 2700 palack bor versenyez.
Már fogad vendégeket Hévíz legújabb szállodája

Már fogad vendégeket Hévíz legújabb szállodája 

Az ötcsillag superior minősítésű hotel 285 szobájában több mint 600 vendéget tud fogadni.
Turisztikai fejlesztés Nógrádban

Turisztikai fejlesztés Nógrádban 

Jelentős felújításon esik át az 1973 óta működő Salgó Hotel.
Hunguest hotelek Hévízen: wellness és kikapcsolódás egy helyen

Hunguest hotelek Hévízen: wellness és kikapcsolódás egy helyen 

A Hunguest Hotels szállodaláncnál a lánc számos szállodája teljes körűen megújult, köztük hévízi egységeik is.
Belföldi és nemzetközi vendégérkezések hazai szálláshelyeken

Belföldi és nemzetközi vendégérkezések hazai szálláshelyeken 

A Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ (NTAK) adatai szerint eddig 2,4 millió belföldi és 2,6 millió nemzetközi turistát regisztráltak a hazai szálláshelyek.
Két új magyar szálláshely a világ fenntartható turizmusának térképén

Két új magyar szálláshely a világ fenntartható turizmusának térképén  

Két észak-magyarországi szálláshely nyerte el ma a nemzetközi Good Travel Seal minősítést, amelyet a világ egyik vezető fenntarthatósági turisztikai értékelőrendszereként tartanak számon.
MSZÉSZ márciusi trendriport – kevesebb belföldi vendég, mint tavaly

MSZÉSZ márciusi trendriport – kevesebb belföldi vendég, mint tavaly 

Márciusi trendriport a KSH adatai alapján.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.