Íme, három olyan város, ahová ezentúl eljuthatnak az utasok a zöld buszokkal.
Firenze – teli szépségekkel
Az Arno folyó partján fekvő város bővelkedik reneszánsz és középkori műemlékekben, valamint a főszezonhoz közeledve a Santa Maria del Fiore székesegyház előtt szinte biztosan sor fog kanyarogni. És ott a Galeria degli Ufizzi, ahol a reneszánsz művészet kiváló gyűjteménye látható. A Vénusz születése, Dávid vagy a Háromkirályok imádása, Tiziano, Raffael, Botticelli, da Vinci – ez a néhány név és cím biztosan elég hívógató.
Bologna, ahol nem csak a szósz "terem"
A zöld busz a nyári időszakban a tornyok városába, Bolognába is heti ötször indít közvetlen járatot. Bologna árkádjai legendásak. Az árkádok teljes hossza eléri a lenyűgöző 38 kilométert, és még a mai napig a kereskedelem és a nap elől való védelem helyszíneként szolgálnak. A város jelképe a két due torri torony: Asinelli és Garisenda – a múltban akár kétszáz torony is állt a városban, húsz még ma is megvan. A központban érdemes meglátogatni a Piazza Maggiore-t, ahol fontos paloták és a San Petronio Bazilika található, ami bár befejezetlen, a világ ötödik legnagyobb templomának számít.
Bolognát elsősorban a névadó tésztaszószhoz kötik az emberek, a helyiek szerint viszont az étel tévedésből jött létre. Minden turista örömére azonban az éttermekben itt is gyakran kínálják a bolognai szószt.
Palermo, Szicília kulturális és gasztronómiai fővárosa
A város tele van lenyűgöző műemlékekkel, mint például a Normann Palota és a Monreale Dóm is, amely díszes kerengőiről és bibliai ihletésű, fényes aranymozaikjairól híres. Itt található Olaszország legnagyobb operaháza is, a Teatro Massimo, ami 1999 óta újra látogathatóvá vált. Nem érdemes kihagyni a helyi specialitásokat sem, mint a friss tenger gyümölcseivel készült ételeket vagy a tradicionális szicíliai édességeket, mint a cannoli vagy a granita.