75 év, több mint 302 millió utas, 3,1 millió tonna áru – röviden és számszerűen így foglalható össze Budapest ma hetvenöt esztendeje működő nemzetközi repülőterének története.
Az 1950. május 7-én tartott nyitóünnepség óta a repülőtér 27 396 napot üzemelt, dolgozói mára napi közel 60.000 utast kezelnek, ami meghaladja a megnyitás évében regisztrált egész éves forgalmat. A repülőtéren napjainkban átlagosan napi 300 járat fordul meg, a repülőgépek pedig 2024 végére 142 külföldi célállomással kötötték össze Budapestet.
A hét és fél évtizedes történetet egész éven át tartó rendezvénysorozattal ünnepli a Budapest Airport.
Napjainkra Liszt Ferenc neve összefonódott a repülőtérrel; ahogy a zene és a világhírű zeneszerző és nagy utazó remekművei, úgy az utazás is összeköti a világ minden szegletében élő embereket. Ez a szellemiség hatja át a repülőtér-üzemeltető ünnepi rendezvénysorozatát, amely mind a 75 éves repülőtérnek, mind pedig a névadó zeneszerzőnek emléket állít. Az év során a nagyközönség – a magyar emberek és a repülőtéren megforduló utazók – számos izgalmas aktivitással találkozhatnak, a terminálokon és az online térben egyaránt. Érdekesség, hogy egy másik fontos évfordulót is tartogat az év e tekintetben; 175 éves a zeneművész egyik leghíresebb darabja, a Szerelmi álmok (Liebesträume).
A Budapest Airport a május 7-i évfordulót többek között egy különleges, mesterséges intelligencia használatával készült videóval ünnepli, amelynek képkockáin megelevenedik a múlt, és újra megtelik élettel a sok kedves emléket őrző, ikonikus 1. Terminál. Azok számára, akik még többet szeretnének megtudni a repülőtér történetéről, a Légiközlekedési Kulturális Központ közreműködésével készült cikksorozatot ajánlja a Budapest Airport, amely májustól jelenik meg a vállalat közösségimédia felületein.