Több százezren vonultak az utcákra a kormányzat gazdasági tervei – állami társaságok privatizálása, a nyugdíjkorhatár emelése, a leépítés megkönnyítése -, valamint az elmaradó fizetésemelések elleni tiltakozásul. Hivatalos becslések szerint a közszektor dolgozóinak 15-30%-a vett részt a munkabeszüntetésben – értesült a BBC. A szakszervezetek egymillióra, a rendőrség feleannyira teszi a tiltakozók számát. A sztrájk a legnagyobb támogatottságot a vasúti dolgozók körében érte, háromból egy vasutas nem vette fel a munkát. Ennek ellenére minden második regionális és intercity vonat menetrend szerint közlekedett.
Marseille és Bordeaux tömegközlekedése megbénult. Párizsban is voltak kisebb-nagyobb fennakadások, de a metróközlekedést a várakozásnál kevésbé érintette a munkabeszüntetés. A két párizsi repülőtéren 400 kis- és középtávú járatot kellett törölni. Korzika fővárosában, Ajacción összecsapások voltak rendőrök és tüntetők között. Több ezer turista maradt tovább akarata ellenére a szigeten, mivel az SNCM komptársaság dolgozói sztrájkba léptek. Döntésük oka, hogy a kormány el akarja adni az állami tulajdonú társaságot.
A sztrájk miatt egyre több helyen okoz gondot az üzemanyaghiány, különösen Bretagne-ban, dízelolajból nincs elég Párizs környékén. Eközben Marseille környékén tartályhajók várnak a kirakodásra, mivel a kikötői alkalmazottak is beszüntették a munkát.