Újabb logisztikai központot épít a DHL Express számára a Budapest Airport

A Budapest Airport és a DHL Express stratégiai megállapodást írt alá egy új magyarországi létesítmény kivitelezéséről a Deutsche Post DHL Csoporthoz tartozó vállalat számára. Ez a második jelentős, a Budapest Airport és a DP DHL által megvalósított beruházás, miután az utóbbi szállítmányozó részlegei 2013-ban a Repülőtéri Üzleti Parkban kialakított új létesítménybe költöztek - tudtuk meg kedden a repülőtér sajtóosztályától.

A Budapest Airport nagy alapterületű raktár- és irodaépületet épít a DHL Express hazai leányvállalata számára. Az 1. Terminál közvetlen szomszédságában fekvő új logisztikai központ területe meghaladja a 13.000 négyzetmétert. A terület előkészítése már megkezdődött, szeptember hónapban pedig megtörténik annak átadása a kivitelező, a — Garancsi István érdekeltségébe tartozó – Market Építő Zrt. részére. A DHL Express új repülőtéri létesítménye mintegy 300 alkalmazott munkahelyéül szolgál a jövőben. A DHL Express jelenleg két repülőgéppel bonyolítja napi forgalmát a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren: egy Airbus A300-600F köti össze Budapestet a cég Lipcsében található európai központjával, egy Boeing 737-es pedig a Magyarországra irányuló árut szállítja Brüsszelből.

A DHL Express több mint 25 éve van jelen Magyarországon. A Budapest Airport Zrt. és a DHL Express között létrejött 20 éves bérleti szerződés hűen tükrözi a DHL Deutsche Post Csoport elkötelezettségét Magyarország és a repülőtér iránt. Az elmúlt évek során a magyar gazdaság stabil növekedést produkált, az áruk és csomagok gyors szállítása iránt pedig világszerte növekvő igény mutatkozik, így az úgynevezett integrátor (áruszállító) vállalatok magyarországi tevékenysége is fokozatosan bővül. A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér a dél-pesti régió legnagyobb munkahely-teremtési potenciállal rendelkező gazdasági központja, ahol több mint 10 000 ember dolgozik, 70 különböző vállalat és szervezet kötelékében. Ez a szám további 300 munkavállalóval bővül 2017 júliusában, amikor a DHL Express birtokba veszi az új létesítményt.


Bárki által elérhető nagysebességű internet a lett légitársaság fedélzetén

Bárki által elérhető nagysebességű internet a lett légitársaság fedélzetén 

A lett airBaltic légitársaság az első, amely ingyenesen bevezeti a SpaceX Starlink nagysebességű internetet az Airbus A220-300-as flottáján.
Előzetes kártérítés landolt a torontói repülőgép-baleset utasainál

Előzetes kártérítés landolt a torontói repülőgép-baleset utasainál  

A Delta Air Lines 30 000 amerikai dollárt (11.500.000 forint) ajánlott fel minden utasnak, aki a hétfőn Torontóban kényszerleszállást végrehajtó repülőgépen tartózkodott.
Latin-Amerikában is ott robognak a zöld buszok

Latin-Amerikában is ott robognak a zöld buszok 

A Flix erősíti jelenlétét a latin-amerikai buszpiacon.
Jól indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren

Jól indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren 

Minden idők legmagasabb januári utasforgalmával indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
Feltűnőbb színt kapnak a szegedi villamosok

Feltűnőbb színt kapnak a szegedi villamosok 

A szürke Tram-train járatok élénk sárga színben pompáznak ezentúl.
Jön az új KRESZ?

Jön az új KRESZ? 

A 27 oldalas dokumentum célja a jelenlegi, nehezen átlátható szabályrendszer korszerűsítése és a mai közlekedési szokásokhoz igazítása.
Minden, ami eddig tudható a Torontóban landoló és átforduló gépről – VIDEÓVAL

Minden, ami eddig tudható a Torontóban landoló és átforduló gépről – VIDEÓVAL 

A baleset egy erős havazást követően történt.
Ezeket az utakat jobb, ha két napig elkerüli

Ezeket az utakat jobb, ha két napig elkerüli  

Kedden és szerdán lezárások lesznek Budapesten delegáció közlekedése miatt.
BKK: hamarosan indul a Flórián téri felüljárók felújítása

BKK: hamarosan indul a Flórián téri felüljárók felújítása 

Március elsejétől lezárják a déli hidat.
Törökország új, nagy sebességű vasúti összeköttetést indít

Törökország új, nagy sebességű vasúti összeköttetést indít 

Az új nagysebességű vonat mindössze 3 óra alatt összekapcsol két fő európai várost.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.