Eckes szerint a magát a válságot követően újra feltaláló Izland egyre növekvő népszerűségnek örvendve az idei év egyik idegenforgalmi slágerévé válik. A szigetországban az utóbbi évek során háromszorosára nőtt a turisták száma, elérve 2014-ben az 1 milliót. Izland trendi, özönlenek a fiatalok. Eckes megemlíti, hogy az airbnb szálláshelyek száma meghaladja a szállodai szobákét.
Az idei év és az elkövetkező másfél évtized nyertes régiója Ázsia lesz. A külföldi érkezések növekedése itt 2030-ig 30%-os is lehet a ENSZ Turisztikai Világszervezet, a UNWTO előrejelzése szerint. Ha ezzel még nem is veszi át Európa nemzetközi érkezésekben elfoglalt 1. helyét, igencsak megszorongathatja az öreg kontinenst, mely 1980-ban még 64%-ot tudott magáénak az érkezések számából. Ez 2013-ra 52%-ra esett. Ázsia előretörése leginkább pont az európaiaknak köszönhető, akik egyre inkább felfedezik maguknak a kontinest - mondja Eckes. Európá idegenforgalmi bevételeit pedig az ázsiai küldőpiacok növelik, de esetükben, különösen a kínaiaknál oda kell figyelni arra, hogy ne csak statisztikai egységként kezeljék őket, hanem elvárásaiknak megfelelően bánjanak velük tekintettel étkezési szokásaikra, vagy olyan apróságnak tűnő dolgokra, hogy a szállodákban kínai televíziós csatornák is elérhetők.
Szerinte különösen azokban az országokban, ahol a családok szétszóródnak és nagy távolságokra élnek egymástól a tagok, válnak népszerűvé az együtt töltött utazások. A rövid távú közösségi érzetet erősítik a fesztiválok is, melyek népszerűsége szintén tovább növekszik jövőre.
Eckes úgy véli, a jövő legőrültebb trendje a drónok kiterjedt használata lehet. Volt a szelfi, majd jött a szelfibot, ami nem hosszabbítható a végtelenségig. Erre megoldás a drón, amely akár a bringatúránkat végigfilmezheti a levegőből.
(Csendben jegyeznénk meg, hogy több ország is készül jogszabályi úton rendezni a repülés biztonságára akár komoly veszélyt is jelenteni képes drónok használatát.)