Juliette Losardo, a WTM kiállítási igazgatója lehetőséget lát arra, hogy ha már újra kell épülnie a turisztikai iparágnak, az már a jövőre hangolódva, a legkorszerűbb trendek és a fenntarthatóság mentén történjen - írja az euronews.
A Covid-oltások beveztetésével az utazások száma megnőtt. Érezni a járvány idején bezárt emberek szabadságvágyát. Az Euronews tudósítója, Damon Embling mondja, hogy a globális turizmus még nem érte el a járvány előtti szintet, azt körülbelül 60 százalékban közelíti meg. Európa és a Közel-Kelet mutatta a leggyorsabb fellendülést. A becslések szerint több mint 470 millió ember utazott az előző turisztikai szezonban. A pandémia után az ukrajnai orosz háború teremtette energiaválság és gazdasági kihívások vetették vissza a növekedést.
Ilin Dimitrov, Bulgária idegenforgalmi minisztere szemléletváltást sürget az iparágban, hiszen csak a szolgáltatások megújításával küzdhetők le a kihívások. A globális felmelegedés is ilyen kihívás, amit a turizmus egyaránt okoz és elszenved. A szállodahajók és repülőgépek óriási szennyezést okoznak, az éghajlati katasztrófák gyakorisága viszont visszaveti a turizmust.
Fatim-Zahra Ammor, marokkói idegenforgalmi miniszter olyan zöldturizmus megteremtését sürgeti, ami a fogyasztói igényeket is kiszolgálja. Ennek a két tényezőnek az összehangolása prioritás kell, hogy legyen a jövőben szerinte.
A londoni World Travel Market utazási találkozót az Egyiptomban rendezett COP27-klímacsúccsal egy időben tartják. A szokásosnál ezért is kap nagyobb hangsúlyt a fenntarthatóság megteremtése a meglehetősen környezetterhelő szektorban.
Forrás: Euronews