Szeptember 30-tól jelentősen megemelkednek az amerikai elektronikus utazási engedélyhez (ESTA) kapcsolódó díjak:
a jelenlegi 21 dollár helyett már 40 dollárt kell majd fizetniük az utazóknak
– közölte a Federal Register.
Emellett a szárazföldi határon belépők I-94-es regisztrációs díja is 6 dollárról 30 dollárra ugrik.
A változás az Egyesült Királyság, Ausztrália, Új-Zéland, Izrael, Katar és több európai ország – köztük Magyarország – utazóit is érinti, ráadásul egy olyan időszakban, amikor az USA-ba irányuló forgalom már most is visszaesett.