A kínaiak a tavalyi évhez képest várhatóan 2,2%-kal több, összesen 2,98 milliárd utazást tesznek belföldön január 13. és február 21. között, vagyis a csunjun, más néven a tavaszünnep alatt, ami Kínában a legnépszerűbb időszak az utazásra. Ezeknek az utazásoknak a 12%-át vasúton, 84,6%-át közúton, 1,4%-át vízen és 2%-át teszik meg légi úton, közölte a helyi közlekedési minisztérium. A legtöbb turista várhatóan január 25-én lesz úton, vagyis három nappal a kínai újév első napja előtt, valamint február 2-án, az újév ünneplésének utolsó napján.
Európában Spanyolország a legnépszerűbb
Ha külföldi utazásról van szó, a kínaiak körében a kelet-ázsiai országok a legnépszerűbbek, de Európába is rengeteg turista jön az országból.
Összességében idén 10%-kal több utat foglalnak a kínaiak nemzetközi repülőjáratokra, mint az előző kínai újév során. Ezeknek az utaknak több mint a fele kelet-ázsiai országokba irányul, az európai járatokra szóló foglalások a 11%-át teszik ki a nemzetközi repülőutaknak. Az előző évi biztonsági aggályokat követően idén jelentősen, 68,5%-kal nő a kínaiak Európába irányuló repülőjegy-foglalásainak száma a 2016-os tavaszünnep időszakához képest.
Európa mellett Latin-Amerika népszerűsége is nő, az idei ünnepek során 62,9%-kal többen utaznak ebbe a térségbe Kínából, mint tavaly, míg az Afrikába és a Közel-Keletre irányuló utazások száma is több mint 65%-os növekedést mutat. Az Egyesült Államokba és Kanadába tartó repülőjáratokra 3,3%-kal több foglalás érkezett a kínaiak részéről, ami a külföldi utazásaik 10%-át teszi ki.
A kínaiak legkedveltebb úti célja Thaiföld, Japán és Tajvan, de az európai országok népszerűsége is jelentősen emelkedett, ezen belül is Spanyolország számít a legtrendibbnek, ide 88,7%-kal több kínai turista érkezik ebben az időszakban, mint tavaly. Az Egyesült Királyságba érkező kínaiak száma is 87,7%-kal nő. A dél-európai országok rendkívül kedveltek a körükben, az Európába érkező kínaiak 34%-a valamelyik déli országot választja úti céljának. A legnagyobb növekedést azonban Észak-, illetve Közép- és Kelet-Európa mutatja, előbbi térségbe 100%-kal, utóbbiba 101%-kal több kínai turistát várnak a tavaszünnep alatt, mint tavaly ugyanekkor. A top 5 európai ország a kínaiak körében sorrendben Spanyolország, az Egyesült Királyság, Olaszország, Németország és Franciaország. A nemzetközi utazásokat tekintve is január 26-án kelnek útra a legtöbben. A kínaiak átlagos tartózkodási ideje nyolc nap, a legtöbben pedig Sanghajból, Pekingből és Kantonból utaznak külföldre.
Forrás: Tourism-Review