Az önkormányzat megelégelte, hogy a galambok gyakorlatilag ellepik a települést, mindenfelé ürüléket hagyva maguk után, és úgy döntött: speciális madáretetőket helyez el Badia de Vallés különböző pontjain, és ezeket fogamzásgátló anyaggal bevont búzaszemekkel tölti fel. Az első etetőt hétfőn tették ki a településen, amelyet még két másik követ.
A forgalmazó szerint a készítmény 1 év alatt mintegy 30 százalékkal csökkenti a galambpopulációt. A helyiek úgy vélik, ez a legkíméletesebb módja annak, hogy visszaszorítsák a galambok jelenlétét anélkül, hogy irtanák őket.
A módszer nem példa nélküli, az ausztriai Linzben 2001-ben kezdték alkalmazni a galambok fogamzásgátlását. 11 év alatt 20 ezerről 9 ezerre csökkentett a madarak száma.
Nem ez az első eset, hogy bizonyos állatok szaporodását fogamzásgátlóval próbálják megállítani. India nagyobb városaiban pédául annyira fenyegetővé vált a majompopuláció növekedése, hogy a vadőrök szintén ebben a módszerben gondolkodtak, de 2008-ban Hongkongban, 2009-ben pedig Thaiföldön folyamodtak ehhez a megoldáshoz.
Forrás: MTI