Szantorini szeizmikus aktivitása újragondolásra készteti a turizmus szereplőit

A „Szantorini esettanulmánya: a turisztikai kereslet és kínálat vizsgálata” című kutatás a folyamatos földrengések kapcsán készült, és arra ösztönzi a helyi vállalkozásokat, hatóságokat és turisztikai szereplőket, hogy kockázatkezelési tervet, valamint egy hosszú távú fenntarthatósági stratégiát dolgozzanak ki. 

A kutatás szerint Szantorini hosszú távú turisztikai sikere azon múlik, hogy képes-e alkalmazkodni a természeti kihívásokhoz, miközben fenntartható fejlődést biztosít a helyi gazdaság és a látogatók számára, írja a gtpnews görög turisztikai hírportál.

Az ENA Intézet kutatása hat kulcsfontosságú területet határoz meg, amelyek fejlesztése elengedhetetlen Santorini turizmusának biztosításához és a látogatói élmény javításához. Ezek a helyi élelmiszertermelés erősítése, az infrasturktúra fejlesztése, a kultúrális és építészeti örökség megvédése, a nap-tenger-homok hármas turizmuson túli lehetőségeinek bővítése, marketing erősítése és a turisztikai oktatás és a munkakörülmények javítása.

A tanulmány szerint a túlturizmus, a fenntarthatóság és most a szeizmikus kockázatok is napirendre kerültek, és Szantorininek meg kell találnia az egyensúlyt  világklasszis úti cél státuszának megőrzése és a fenntartható, ellenálló turizmus növekedésének biztosítása között.


Fotó: depostiphotos

A tanulmányban arról is szó esik, annak ellenére, hogy Szantorini számára a világjárvány évei komoly kihívást jelentettek, a sziget visszatért, és meghaladta a 2019-es látogatószámokat, a belföldi és a külföldi turizmus is jelentősen megugrott 2023 óta. Szantorini repülőterén csak 2023-ban 49 százalékos növekedést regisztrált a külföldi érkezők számában, ami a legmagasabb növekedés volt a Kükládok szigetei között.

Ugyanakkor a tanulmány rámutat arra is, hogy a sziget „tömegturizmustól való függősége” továbbra is sürgető probléma. Mivel a földrengésveszély is egyre nagyobb figyelmet kap, az iparági vezetők a hosszú távú stabilitás érdekében Szantorini turizmusának újragondolását sürgetik.

 


Új trend az európai utazók körében

Új trend az európai utazók körében 

Nyaralás a Balti-tenger lengyel partján.
Elég volt! Mostantól korlátozzák a szelfik készítését az Uffiziben

Elég volt! Mostantól korlátozzák a szelfik készítését az Uffiziben 

Újabb eset borzolja a kedélyeket Olaszországban a múzeumokban viselkedni nem tudó turisták miatt.
Perzselő forróság idején indulás a hűvösebb nyárba

Perzselő forróság idején indulás a hűvösebb nyárba 

Egyre népszerűbb a coolcationing.
Csődöt jelentett a szlovák utazási iroda – ezer utas rekedt külföldön

Csődöt jelentett a szlovák utazási iroda – ezer utas rekedt külföldön  

A Happy Travel több mint 17 éve volt jelen a szlovák utaztató piacon.
Ötcsillagos hely, ahová elmenekülhet a kánikula elől

Ötcsillagos hely, ahová elmenekülhet a kánikula elől 

Ha eddig azt hittük, hogy a régió és az itteni élmények nem tudnak már semmi újat nyújtani, akkor ideje újratervezni.
A hőség miatt nem látogatható az Eiffel-torony

A hőség miatt nem látogatható az Eiffel-torony  

A perzselő hőség szinte egész Franciaországot sújtja, a Météo France mérései szerint hétfőn sok helyen mintegy 38 Celsius-fok feletti értékeket regisztráltak.
Magyarok külföldön: mi a helyzet a biztosítási piacon?

Magyarok külföldön: mi a helyzet a biztosítási piacon? 

Az egyik biztosításközvetítő adatai szerint adatai a szerződések száma 9 százalékkal, az átlagdíj pedig 6 százalékkal emelkedett.
Van új a Nap alatt? – turisták az európai „hőkupola” alatt

Van új a Nap alatt? – turisták az európai „hőkupola” alatt 

Európa perzselő nyara – hol érzik a hőséget a legnagyobb mértékben a turisták?
Tömeg, pénz és ellentmondások – Jeff Bezos-esküvő Velencében

Tömeg, pénz és ellentmondások – Jeff Bezos-esküvő Velencében 

Az Amazon-alapító luxusesküvője nemcsak látványosság volt, hanem komoly bevételi forrás is, amelyet tüntetések és kritikus hangok kísértek.
Hőségriasztás Franciaországban

Hőségriasztás Franciaországban 

A legmagasabb szintű hőségriasztás lép életbe kedden Párizsban és környékén is.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.