Unesco cikkek
Csak helyi bort isznak majd a mohácsi busók
Idén csak helyi termelők borát árulhatják a mohácsi Busójáráson a város vezetésének döntése értelmében.
Munkatársunktól
Világörökségi törvényre várnak Tokajban
A Tokaj-Hegyalja Fejlődéséért Szövetség reméli, hogy hamarosan az országgyűlés elé kerülhet a világörökségi törvény.
Veszélyeztetett római kori örökség
Összeomlott a kétezer éves Gladiátorok háza Pompeiiben. Az UNESCO világörökségi listáján is szereplő műemléket eddig évente mintegy kétmillió látogató tekintette meg. A pusztulás okai feltárásra várnak. Mindeközben hazánk egy nemzetközi projekt tagjaként az egykori római határút magyarországi szakaszának világörökségi pályázatát készíti elő.
Megalapozatlan Verespatakot világörökségnek nyílvánítani
Az UNESCO egy építész szakértője megalapozatlannak tartja egyes nem kormányzati szerveknek a javaslatát, amely szerint Verespatakot fel kellene venni az UNESCO világörökségi listájára. Kelemen Hunor, Románia kulturális minisztere viszont arra hívta fel a figyelmet, hogy a tárca még nem döntött az ügyben.
Világörökség lett a francia konyha
A francia gasztronómia elismerésével először válhatott egy nemzet konyhaművészete a szellemi világörökség részévé.
Perzsa szőnyeg a kulturális örökségek listáján
Perzsa - így ismeri mindenki világszerte e szőnyegremekeket, amelyek szövési technikáját hivatalosan is védetté nyilvánították.
Szellemi kulturális örökség a francia konyha
Először került fel gasztronómiai kultúra a szellemi örökség kulturális reprezentatív listájára: az UNESCO rábólintott a francia és a mediterrán konyha pályázatára.
Szalmát égetünk Tokajban?!
Szeptemberben hazánkban konzultálnak az ICOMOS és az UNESCO képviselői a Szerencs mellett tervezett szalmatüzelésű erőmű ügyében.
Új UNESCO-világörökséggel gazdagodott Németország
Világörökséggé nyilvánította az UNESCO a felső-harzi víztározórendszert - tájékoztatott a Német Turisztikai Hivatal (DZT).