Új igazgató a Magyar Turizmus Zrt. Közép-dunántúli régiójában

2015. április 1-jétől Lencsés Tamara látja el a Közép-dunántúli RMI igazgatói feladatokat.

A fiatal és lendületes szakember a régió szülötte és ezidáig is e régióban dolgozott, 2011. májusától vezette a Bakony-Balaton Térségi Turisztikai Nonprofit Kft.-t, tavaly az MT Zrt. Az év TDM menedzserének választotta.

Az új igazgató idegenforgalmi közgazdász végzettségű, regionális látásmódja a régió turisztikai szereplőinek összefogására és komoly szakmai együttműködésére épít, új kihívásokat lát az interregionális határmenti kapcsolatokban, és más EU-s projektek turisztikai vonatkozásaiban is.

Lencsés Tamara elérhetőségei: [email protected], telefon: 06-30-445-1474

A Közép-dunántúli RMI igazgatói pozícióját korábban - 2014. márciusig - Bodrogai László, majd átmenetileg Mártonné Máthé Kinga belföldi igazgató töltötte be.

A Közép-dunántúli turisztikai régió számokban

A KSH 2014-es évre vonatkozó előzetes adatai szerint a kereskedelmi szálláshelyeken 7,5%-kal nőtt a vendégek száma és 6,7%-kal a vendégéjszakák száma az előző év azonos időszakához képest. A Közép-dunántúli régióban összességében 943.546 vendégéjszaka realizálódott, melynek 70%-át belföldi, 30%-át pedig külföldi vendégéjszakák tették ki. Ezzel az eredménnyel a régió eggyel előrébb, a 7. helyre lépett a magyarországi turisztikai régiók vendégforgalmi adatainak összehasonlításában.

Legnagyobb mértékben, 8,4%-kal a belföldi vendégek száma nőtt. 317.147 belföldi vendég és 89.585 külföldi vendég kereste fel a régiót. A legfontosabb küldőpiac Németország, a főbb küldőpiacok továbbá Ausztria, Hollandia, Szlovákia és Csehország.

A kereskedelmi szálláshelyeken mért vendégéjszakák 80%-a összesen 9 térségben realizálódott 2014-ben. Ezek közül a legfontosabb magterület 19%-os részesedéssel a Velencei-tó. Székesfehérvár követi (10%), majd Tata és Tatabánya (9-9%), kicsit megelőzve Sümeget és Veszprémet (8-8% részesedéssel). Pápa (7%), Komárom (6%), valamint Mór (3% részesedéssel) szintén fontos magterületek.

Az elmúlt hat évben a legjelentősebb vendégéjszakaszám-növekedést a Velencei-tó térségében és Sümegen figyelhettük meg. A szállodafejlesztések eredményeként a vendégéjszakák száma szinte megduplázódott.

2015-ben tovább folytatódott a régiós növekedés. Januárban a vendégek száma 14,4%-kal, a vendégéjszakák száma pedig 16,4%-kal haladta meg az egy évvel ezelőtti adatokat.

Az új igazgató fontos feladatának tartja a Közép-dunántúli régió pozíciójának további erősítését, a régiós termékfejlesztést és nyitott minden olyan együttműködésre, mellyel hozzájárulhat az egyes térségek turisztikai fejlesztéséhez, ezáltal is növelve a régióba érkező vendégek számát, az általuk eltöltött vendégéjszakák számát, valamint a turisztikai bevételeket.


Újabb hazai telepen ütötte fel a fejét a száj-és körömfájás járvány

Újabb hazai telepen ütötte fel a fejét a száj-és körömfájás járvány 

A Győr-Moson-Sopron vármegyei Rábapordányban is találtak ragadós száj- és körömfájásban fertőzött szarvasmarhát.
Májusban jön a Budapest100

Májusban jön a Budapest100 

Rekordmennyiségű ház- és közösségi kert nyitja meg idén a kapuit.
Húsvéti tojáskeresés a DinoParkban

Húsvéti tojáskeresés a DinoParkban 

Izgalmas kalanddal várja a DinoPark KÖKI látogatóit a húsvéti ünnepek alatt.
Kényelmes megoldások kis lakásokba: a sarokkanapé

Kényelmes megoldások kis lakásokba: a sarokkanapé 

Az apró lakásokban gyakran megtapasztalható, hogy a hely kihasználása szinte művészetté válik.
Vízi, szárazföldi és légi járművek főszerepben: jönnek az Esztergom Napok

Vízi, szárazföldi és légi járművek főszerepben: jönnek az Esztergom Napok 

Két hétvége, négy rendezvény: tavaszi pezsgés Esztergomban.
Új világsztárokat és az E.T. -t is elhozta a húsvéti nyúl a Madame Tussauds-ba

Új világsztárokat és az E.T. -t is elhozta a húsvéti nyúl a Madame Tussauds-ba 

Húsvét a Madame Tussauds Budapestben: programok és új figurák várják a látogatókat.
A szendvicspanelek előnyei és lehetőségei a modern építészetben

A szendvicspanelek előnyei és lehetőségei a modern építészetben 

A modern építkezési gyakorlatokban a szendvicspanel technológia egyre népszerűbbé válik Magyarországon. Bár az Egyesült Államokban és más nyugati országokban már régóta előszeretettel használják ezt az építési metódust, hazánkban még sokan kételyekkel szemlélik. 
Nincs húsvét Tojás-kút nélkül

Nincs húsvét Tojás-kút nélkül 

Húsvét és tavaszi szünet Székesfehérváron.
Varázslatos világot idéző produkció a Millenárisban

Varázslatos világot idéző produkció a Millenárisban  

Elkezdődött a mitikus világot megidéző Walk My World immerzív produkció építése a Millenárison
Három nap – nyolc világsztár Paloznakon

Három nap – nyolc világsztár Paloznakon 

Idén nyáron ismét jazzbe borul a Balaton-felvidék.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.