Most már tényleg közel a világvég: a Mikulásnál is leépítések lesznek

A finnországi Lappföldön, a Mikulás falujában most indul a karácsonyi szezon, azonban a koronavírus-járvány miatt a rendszeresen oda látogató félmillió turistának csak a töredékére számíthatnak Rovaniemiben.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Pedig a Mikulás szerint a gyerekek jobbat érdemelnének, állapítja meg az euronews hírportál.

"A jó gyerekek listája hosszú az idén, a felnőtteké nem annyira", mondta a Mikulás, de nem említett név szerint senkit sem.

A turizmus nagyon fontos a város gazdaságának. A látogatók a szokásos óvintézkedésekre, kötelező maszkviselésre, fertétlenítésre, távolságtartásra készülhet nek, de az igazi kérdés, hogy az utazási korlátozások miatt lesznek-e egyáltalán látogatók.

"Nagyjából a tavalyi karácsonyi látogatók tíz-tizenöt százalékára számíthatunk idén, véli a város turisztikai menedzsere, Sanna Kärkkäinen, majd hozzátette: "A helyzet nagyon aggasztó a személyzet számára, mert jelenleg nincs munka, így a vállalkozások nem tudják megtartani az alkalmazottakat. Egész biztos, hogy leépítések lesznek."

Ha a turizmusból származó bevételkiesést vesszük, az Rovaniemiben kétszáz millió euró, ami igencsak tetemes összeg. A Mikulás faluját brit, francia és spanyol turisták látogatják leggyakrabban, azonban mindhárom országban kijárási korlátozás van érvénybe. A bevételkiesés miatt elbocsátásokra is számítani lehet a turizmus területén.

A teljes cikk elolvasható: itt.

Forrás: Euronews


Igencsak furcsa turisztikai kampány a finneknél

Igencsak furcsa turisztikai kampány a finneknél 

A fődíj egy 20 000 euró értékű aranyrúd.
MUISZ-állásfoglalás a Travel Teachers Kft. tevékenysége és hatósági eltiltása kapcsán

MUISZ-állásfoglalás a Travel Teachers Kft. tevékenysége és hatósági eltiltása kapcsán 

A hozzánk eljuttatott állásfoglalásból többek közt kiderül, hogy a megszűnt utaztató cégvezetése Szlovákiában, Travel Teachers s. r. o. néven új vállalkozást alapított.
Event Touch: a fenntarthatóság nemzetközi oldala

Event Touch: a fenntarthatóság nemzetközi oldala 

A fenntarthatóság ma már nem csupán környezetvédelmi kérdés.
Ősi síremlékekre bukkantak a Szaharában

Ősi síremlékekre bukkantak a Szaharában 

Nemzetközi régészcsapat 260 eddig ismeretlen ősi építményt azonosított a Szahara keleti részén fekvő Keleti-sivatagban, Szudán területén.
Megelégelték a motorkerékpárok brummogását a Magas-Tátrában

Megelégelték a motorkerékpárok brummogását a Magas-Tátrában 

A nyári szezonban rendkívüli ellenőrzéseket vezetnek be a hangszennyezést okozó járművek kiszűrésére.
Friss kutatás az idei nyaralásokról

Friss kutatás az idei nyaralásokról 

Közel másfélszeresére nőtt a horvátországi nyaralást tervezők aránya.
 RateHawk-konferencia: az utazási ágazat átalakulásáról

RateHawk-konferencia: az utazási ágazat átalakulásáról 

A RateHawk online eseményt szervez, amelynek témája az utazási ágazat következő évtizedben történő átalakulása.
Kína legmagasabb hídja igazi turistamágnesként működik

Kína legmagasabb hídja igazi turistamágnesként működik 

A Huajiang Grand Canyon hídat, amely 625 méterrel emelkedik a Beipan folyó fölé, jelenleg a világ legmagasabb hídjaként tartják számon.
Utazási körkép: a magyarok fele már tudja mit tesz idén nyáron

Utazási körkép: a magyarok fele már tudja mit tesz idén nyáron 

Kiderült, mennyit költenek a magyarok idén a nyári pihenésre.
Európai Bizottság: az ideiglenes határellenőrzésekről

Európai Bizottság: az ideiglenes határellenőrzésekről 

Az ideiglenes határellenőrzés visszaállításának negatív következményei elkerülésére figyelmeztettek.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.