Az összeg felét pályázati pénzekből teremtette elő az önkormányzat. A város vezetése bízik benne, hogy a rekonstrukció után bizonyosan több gyógyturista érkezik a városba, az utcákba. Vértes Árpád polgármester az avatóünnepségen elhangzott köszöntőjében úgy fogalmazott: „Jó úton járunk ahhoz, hogy Hévíz, a több mint 200 éves múltra visszatekintő gyógyhely Európa egyik meghatározó gyógyászati és wellness központja legyen.”
Az 1992-ben városi rangot kapott Hévízen minden polgár polgára közvetve, vagy közvetlenül a tóból, a gyógy-idegenforgalomból és az ehhez kapcsolódó szolgáltatásokból él. A város vagyona az elmúlt 16 évben 37-szeresére növekedett.
A folyamatosan épülő-szépülő városnak és az előző ciklusban majd 2 milliárd forint fejlesztésen átesett gyógyfürdő fejlődésének is szinkronban kell lennie, ezért a kisebbségi tulajdonosi rangból kilépve kell növelni a tulajdonrész arányát egészen az 51 százalékig- hirdette meg a város vezetője a jövő egyik legfontosabb célkitűzését. „A tó maradjon kincstári vagyon, nemzeti kincs, de Hévíznek is legyen köze hozzá” – fogalmazott Vértes Árpád.