A szövetség közleményében hangsúlyozza: a sportág stratégiájában meghatározott célok illeszkednek az aktív turisztikai hálózatok infrastruktúrájának fejlesztésére kiírt, európai uniós forrásokat felhasználó pályázatok célkitűzéseihez.
A konzorcium ebben a régióban 16 megállóhely összesen 800 millió forintos fejlesztésére pályázik. A programba Szob, Vác, Göd, Dunakeszi, Dunabogdány, Leányfalu, Szentendre, Budapest-Római part, Budapest-Latorca utca úszóház és megállóhely, Budapest-Pesterzsébet, Budapest-Csepel, Szigetszentmiklós, Szigetcsép, Kiskunlacháza, Ráckeve és Dömsöd kapcsolódott be.
A közlemény idézi Baráth Etelét, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnökét, aki közölte: nemcsak infrastrukturális és eszközberuházást szeretnének végrehajtani, hanem komplex szolgáltatásfejlesztésről is szó van.
A vízitúra-útvonalak bemutatására készül egy okostelefon-alkalmazás, amelynek segítségével mindenki a saját igényei szerint tervezheti meg programjait, értesülhet a régió turisztikai attrakcióiról, szállást foglalhat, vendéglátóhelyet választhat, illetve megismerkedhet a vízitúrázás alapjaival.
Ahogy arról a Turizmus Online-on is beszámoltunk, az Alföldön is komoly fejlesztések várhatók a vízitúrázást illetően, azon belül is az alsó-Tiszánál és a Körösöknél.
A megállóhelyeket a szövetség a www.viziturapont.hu oldalon mutatja majd be.
Forrás: MTI / Turizmus Online