A projekt újabb állomásaként a Pécs-Belvárosi templom – Gázi Kászim pasa dzsámija – és a Csontváry Múzeum újult meg, növelve ezzel Pécs turisztikai vonzerejét. Nemcsak az épületek homlokzatai, belső terei szépültek meg, hanem a pályázati források felhasználásával a dzsámi új bejáratot is kapott, ami az eddig a látogatóktól elzárt altemplomba vezet. Itt kap majd helyet egy interaktív kiállítás, valamint a látogatóközpont. A Csontváry Múzeum földszintjén kiállítótereket alakítottak ki, ahol a tervek szerint a Janus Pannonius Múzeum és a Zsolnay Örökségkezelő Nonprofit Kft. közreműködésével időszakos kiállításokat rendeznek. Az épület alagsorában jövő tavaszra ifjúsági centrumot alakít ki az egyházmegye.
Udvardy György megyéspüspök elmondta, az egyházmegye számos kulturális értéket képviselő épülettel rendelkezik, ám ezek fenntartása és gondozása nem egyszerű feladat. Szólt arról is, a turizmus szakrális változatát, a zarándoklatot a katolikus egyház már több évszázada folytatja, a dzsámi – mint Pécs emblematikus épülete – mindig is sok turistát vonzott, függetlenül attól, hogy vallásosak vagy nem.
Mindehhez Dohóczki Péter, az egyházmegye gazdasági igazgatója a következőket fűzte hozzá: több ütemben újulnak meg az egyházmegye épületei a „Püspökvár titka, a püspöki palotától a dzsámig” elnevezésű, 1,5 milliárdos projekt keretében. A hét épületből a mostaniak mellett zarándokház és az Egyházmegyei Múzeumnak helyet adó Martyn-ház már megújult. Vissza van még a Püspöki Palota turisták által látogatható részének felújítása, befejezés előtt áll, november végén átadásra kerül, s látogatható lesz a Székesegyház negyedik délkeleti tornya, az ott kialakított kilátó, valamint jó ütemben halad az új szerepet kapó Magtár átépítése is. Ezek jövő év tavaszára készülnek el.