Szunyoghy Viktória festőművész és Lantai-Csont Gergely Afrika-járó fotográfus közösen dolgoztak azon, hogy létrejöhessen ez a tárlat. Viktória Gergely fotóiból inspirálódott, majd ez alapján festette meg realisztikus ábrázolásmóddal képeit afrikai arcokról, amelyeken saját látásmódja tükröződik vissza.
Az október 29-i megnyitón ifj. Vitray Tamás, a National Geographic magazin vezetőszerkesztője elmondta, fontos szűrőeszköz a lélek, éppen ezért ő sem boncolgatja a festmények és fotók művészeti értékeit: nem illik ugyanis előre megmagyarázni a nézőnek, hogy mit kell látnia, fontos, hogy a befogadó saját maga döntse el, hogy mit enged át magán.
A Kempinski hisz Afrikában
A megnyitón Parti János, a Kempinski Hotel Corvinus Budapest értékesítési és marketingigazgatója elmondta, bár a hotel európai luxusszálloda-üzemeltetőként ismert, van kötődése Afrikához, hiszen a fekete kontinens több országában is működtetnek szállodát – többek között Csádban, Kongóban, Dzsibutiban, Kenyában és Ruandában.
Stephan Interthal régi-új szállodaigazgató beszédében kiemelte: hisznek Afrikában, az ott élő emberekben és a benne rejlő lehetőségekben, éppen ezért jelenleg is előkészítés alatt áll afrikai hotelek nyitása. Másrészt pedig hisznek a művészetben is, és számos fiatal alkotót támogattak már a Young Artist Programme keretében – legyen szó fotográfusról, festőről vagy szobrászról.
Raymond Irambo, a Magyar Afrika Társaság főtitkára elmondta a jelenlévőknek, hogy a két ország nagyon jó kapcsolatot ápol egymással, ők pedig támogatni fogják a mostanihoz hasonló kezdeményezéseket. Hozzátette, hogy most végre pozitív vonatkozásban esik szó Afrikáról, nem pedig az utóbbi idők ebolabotránya a téma. „Mindenki tudja, hogy Afrika az emberiség bölcsője – mi pedig mindent megteszünk azért, hogy ne legyen az emberiség temetője” – zárta beszédét Raymond Irambo.
A január 5-éig tartó kiállítás megnyitóján a fotók és festmények megtekintése mellett a szuahéli nyelven éneklő, tanzániai Serengeti Club dobegyüttes előadását élvezhették a látogatók.