A Fülöp a gólya négy évszakos rendezvénytér központi eleme egy nagyobb közösségi teret, tálalókonyhát, étkezőt, férfi és női mosdót magában foglaló épület, amely mellett 10 db hőszigetelt, teljes közművel ellátott önálló faház került kialakításra, amely ilyen módon csoportok, iskolai osztályok, sőt, csapatépítő programok kiváló helyszíne lett.
„Egy négy éves időszak zárul ma le” – kezdte köszöntőjében Rozgonyi István, a település polgármestere, utalva arra, hogy ebben az évben záródtak le azok a nagy beruházások, amelyek hihetetlen mértékű infrastruktúra fejlesztést jelentettek Bodrogkeresztúr számára. Megvalósult pl. a légvezetékek földkábelbe helyezése, a belterületi vízrendezés, a tornaterem építése, a római katolikus és a református templom felújítása. Ennek a folyamatnak az utolsó lépése a Fülöp a gólya létesítmény átadása, amely lehetőséget kínál arra, hogy a vízi turizmus terén is jelentőset lépjen előre a település, hiszen a táborhoz kapcsolódóan vízi turisztikai sporteszközök bérlésére, illetve túrák szervezésére is lehetőség nyílik. A most záruló projektek azonban egy új időszakot is megnyitnak: a településvezetés már számos további fejlesztési elképzelést megfogalmazott a következő időszakra nézve.
Dr. Koncz Zsófia miniszterhelyettes, a térség országgyűlési képviselője kiemelte: azzal, hogy elkészült a négysávos út Szerencsig, jelentősen lerövidült a borvidék megközelítésének az ideje. Mára már kiépített keérkpárút hálózat várja a turistákat a térségbe, számos turisztikai fejlesztés valósult meg, s nagyon fontos, hogy az egyes településeken is kialakuljon a megfelelő infrastruktúra. „Ez egy csoda! Büszke lehet a községre mindenki, hiszen sok áldozattal és türelemmel is járt az építkezés.” – tette hozzá, kiemelve, hogy nem véletlen, hogy annak idején Fülöp, a Spanyolországból ide települő gólya is beleszeretett Bodrogkeresztúrba, annyira, hogy haláláig, tizenkét éven keresztül el sem hagyta azt.
Réthy Pál közfoglalkoztatási és vízügyi helyettes államtitkár a Kiemelt Települések Gazdaságélénkítő Programjának a hátteréről beszélve elmondta: 2019-ben döntött úgy a kormány, hogy gazdaságfejlesztési programmal támogatja a foglalkoztatás bővítését. A Központi Statisztikai Hivatal foglalkoztatási adatai alapján választották ki a programba bevont településeket, akik maguk választhatták ki azt a projektet, amely a leginkább hozzájárul a településen a foglalkoztatás növeléséhez.
Dr. Szabó Tünde, az Északkelet-magyarországi Gazdaságfejlesztési Zóna komplex fejlesztéséért felelős kormánybiztos hozzátette: a cél az, hogy Tokaj-Hegyalja és a Zemplén négy évszakos turisztikai térséggé váljék, amit jelentősen segít a szoros térségi együttműködés, hiszen az egyes települések fejlesztései pozitívan hatnak a többiekre is.
A rendezvényteret Kertész Ferenc esperes szentelte meg, Fülöpről, a gólyáról pedig Petrovics Zoltán ornitológustól, illetve Varga Katalintól hallhattak többet az érdeklődők az átadót követő kötetlen beszélgetések során.
Forrás: Belügyminisztérium