Jelenleg közel 25 működő szálláshelyből választhatnak az ide érkező vendégek, múlt év végén az önkormányzat két vendégházat adott át a helyi Nonprofit Kft.-nek működtetésre. Ezekben 15 turistát szállásolhatnak el, míg az összkomfortos erdei iskolában negyven gyermek kényelmes elhelyezéséről gondoskodnak. Itt nyártól őszig egy-kéthetes váltásban táborokat is szerveznek. Ehhez a szálláshelyhez tágas kert is tartozik, melynek a hátsó részében fedett pajtával, farönkökből készült ülőbútorokkal, bográcsozóhellyel és kemencével várják a látogatókat.
Kiadványokkal készülnek
A vendégek folyamatos tájékoztatására hamarosan új, fotókkal illusztrált kiadványt jelentetnek meg, melyből Cserépfalu nevezetességeit ismerhetik meg. Ennek folytatásaként a szálláshelyekről is készítenek új kiadványt. Egyébként a település bővelkedik látnivalókban. Így például itt találják Borsod-Abaúj-Zemplén megye legnagyobb, 52 méter magas tornyú református templomát. Emellett a Hór-patak völgyének bejáratánál nyitották meg azt a látogatóközpontot, ahol étterem, konferenciaterem, kerékpárkölcsönző és játszótér várja a vendégeket. Itt mutatják be a Cserépfalu határában levő subalyuki barlangban egykor talált neander-völgyi ősember leleteinek másolatait. Az elmúlt évben örvendetesen, 30 százalékkal több látogatót fogadtak, mint 2014-ben. Ez a turisztikai látványosság a falu felújított főutcájáról gyorsan megközelíthető. A látogatóközpont iránti érdeklődést az is jelzi, hogy főleg a hétvégeken rendszeresen megtelik a parkoló autókkal, buszokkal, érkező családokkal.
Éjszakai túrák, szafaribuszos kirándulások
Cserépfaluban az elmúlt időszakban sokszínű programcsomagot állítottak össze a turistáknak. Ezeket idegenvezetők irányításával szervezik. Így például megismerhetik az Ördögtorony tanösvény útvonalát vagy a Dél-Bükk egyik legszebb kilátóhelyét, az Ódor-várromot, a Hór-völgyet, illetve helyi túra keretében Cserépfalu nevezetességeit is. Ezeken kívül éjszakai túrázásra is invitálják a vendégeket a település felett magasodó Mész-hegyre. Az ajánlatok között külön érdekesség, hogy szafaribusszal fuvarozzák azokat, akik Cserépfalu és környékének látnivalóit kívánják megismerni. A gazdaházban arra is lehetőséget kínálnak, hogy a falu hagyományos ételeiből is megismerhessenek néhányat. Így például főtt és sült krumplis tésztákat vagy kalácsokat.
Csendes Pétertől megtudtuk, hogy 2017-ben kezdik el a Mezőkövesd-Bogács-Cserépfalu és Bükkzsérc közötti kerékpárút építését. A tervek szerint ez Cserépfalun is végighalad majd, egészen a látogatóközpontig. Még az idén imázsfilmet is forgatnak a bükki gyöngyszemről. Ezzel is szeretnék tovább népszerűsíteni a falut és még jobban ráterelni az érdeklődők figyelmét a település értékeikre.
Ebben az évben is kiemelkedő turisztikai rendezvényeket tartanak. Legutóbb május utolsó hétvégéjén rendezték - immár az ötödik - cserépi pálinkamustrát és a népi értékek napját. Erre az ország különböző részeiből küldtek pálinkamintákat elbírálásra. A programot a helyi borversennyel egészítették ki, miután Cserépfalu a bükki borvidék egyik jeles települése. Itt a szőlőtermelésnek és a nemes nedűk készítésének nagy hagyományai vannak. A népi értékek fesztiválját pedig az úgynevezett Pást-gödörben tartották, ahol a szabadtéri színpadon helyi és környékbeli népzenészek, táncosok és népdalkörök műsoraikkal mutatkoztak be.
A pincefalu, az épített örökség része
Cserépfalu arról is nevezetes, hogy hét történelmi pincesor található a településen. Jelenleg mintegy négyszáz borházat tartanak nyilván, amelyek az épített örökség részei. Közülük a leghíresebbek a Berezdaljai pincék, amelyek három sorban helyezkednek el. A falu tagja a Magyarországi Pincefalvak Vidékfejlesztési Szövetségének. Közösen összefogva pályáznak olyan infrastrukturális fejlesztésekre, amelyekkel a minőségi borturizmust segítik elő. Elsősorban a pincéket elérő úthálózatok, továbbá a víz- és a szennyvízrendszerek korszerűsítésére törekszenek.
Cserépfalu legnagyobb turisztikai rendezvényét idén augusztus 12-én tartják, amikor három napon át a pincéké, a boroké és a nótáké lesz a fő szerep. Erre a parádéra tavaly ezer vendég érkezett, főleg az alföldi településekről, akik megízlelhették a legjobb cserépi ételeket és nedűket. Idén is legalább ennyi látogatóra számítanak, akik a zárónapon látványos lovasfogathajtó versenyben is gyönyörködhetnek majd.