Fülöp igazi közösségi szellemet teremtett, amely mára már évente megrendezett futóverseny formájában is tiszteleg előtte, továbbá létrejött a „Fülöp a gólya” vízi turisztikai tábor, és a Zöld Kör által kialakított Gólyavédelmi bemutatóhely, ahol környezeti nevelési programokat is szerveznek. A helyi természetvédelmi szakemberek napi statisztikákat készítenek a településen található gólyák számáról, a természetvédlemi értékek, Fülöp története, valamint a település gólyái pedig kiemelt figyelmet kapnak a település turisztikai weboldalán és településnéző alkalmazásában is.
Fotó: Varga Katalin
A természetvédelemmel összekapcsolt turisztikai projekt részletes bemutatásra került a Global Sustainable Tourism Council 2025 január végén megjelent Destination Stewardship Reportjában, így a keresztúri projekt a világ minden országában a fenntarthatósággal foglalkozó szakemberek fókuszába került.
Emellett a projekt bekerült a világ hat legjobb projektje közé a Természet és Táj kategóriában a Green Destinations TOP100 Story Awards versenyén, így esélyessé vált, hogy március 4-én, az ITB Berlin keretében megrendezendő díjkiosztón akár a dobogó legmagasabb fokára állhasson a település és a borvidék menedzsment szervezetének vezetője.
Magyarország immár két éve sikeresen képviselteti magát a Green Destinations Top 100 Stories versenyen, amelyre a felkészítést minden esetben az Innotime Hungary végezte.
2023-ban 2 desztináció került fel a listára: Miskolc és Veszprém, 2024-ben pedig 4 desztináció oszthatta meg fenntarthatósági jó gyakorlatát a világgal: Esztergom, Sárvár, Tokaj Hegyalja és Veszprém, ezek között szerepelt a bodrogkeresztúri projekt is.