A kiemelt megjelenési lehetőség remek alkalmat nyújt a látogatók számára, hogy megismerkedjenek a francia irodalom és könyvkiadás sokszínűségével.
A réflexion hívószó köré megalkotott programsorozat keretében a magyar közönség neves francia szerzők és művészek jelenlétében fedezheti fel a kortárs francia irodalmat az ifjúsági irodalomtól a képregényen és a történelmi regényen át a társadalomtudományi esszéig.
Neves francia szerzők vonulnak fel
Pierre Assouline, Arnaud Dudek, Didier Eribon, Magali Le Huche, Marie-Aude Murail, Pascale Robert-Diard és Zanzim kerekasztal-beszélgetéseken, könyvbemutatókon és felolvasásokon mutatják be magyar fordításban megjelenő köteteiket a francia standon, valamint a fesztivál további helyszínein.
A két ország szellemi élete több szálon is kapcsolódik, legtermékenyebb időszaka a 19. századra tehető, amikor a francia irodalom olyan nagy klasszikusai voltak hatással a magyar írókra, mint Victor Hugo, Marcel Proust vagy Gustave Flaubert.
Reflektorfényben a képregény
A Franciaországban töretlenül népszerű műfaj, a képregény is reflektorfénybe kerül a francia standon, ahol Zanzim, a Férfibőrben című, többszörösen díjazott képregény illusztrátora tart képregényrajzoló workshopot. Az ifjúsági irodalom is méltón képviselteti magát a magyar kamaszok körében is igen kedvelt Marie-Aude Murail íróval, a Lélekdoki című sorozat szerzőjével, aki 2022-ben elnyerte a műfaj Nobel-díjaként számon tartott Hans-Christian Andersen-díjat. A legkisebbek örömére Magali Le Huche is a Könyvfesztiválra látogat, és bemutatja Magyarországon is népszerű Pepe című sorozatát, amely különböző zenei stílusokkal ismerteti meg a gyerekeket, immár egy évtizede.