Lomniczi Gergely felhívta a figyelmet arra, hogy honlapjukon (www.parkerdo.hu) mindig aktuális információk érhetők el a lezárt utakról és azokról a területekről is, ahol tilos letérni a turistaútról. Aki mostanában például gombászni indulna, azt megelőzően mindenképpen ellenőrizze, hogy az érintett területen le szabad-e térni az útról - hangsúlyozta a szóvivő.
A weboldalon erdészetenként gyűjtötték össze és jelölik térképen, hogy mely helyek látogathatók, és mely helyeken van még mindig érvényben az erdőlátogatási tilalom.
Pilis és Visegrádi-hegység
A Tahitótfalu és Dunabogdány közötti Kalicsa-patak hídját a Visegrádi Erdészet felújítja, ezért a híd várhatóan május 31-ig nem használható, nem lehet rajta átkelni gyalogosan sem. A korlátozás a Tahitótfalut Dunabogdánnyal összekötő zöld kerékpáros jelzést érinti, gyalogos turistautat nem érint.
A Visegrád és Dunabogdány között található Áprily-völgy május 19-től a forgalom elől a Visegrádi Erdészet lezárja és kéri a kirándulókat, hogy a munkálatok befejezéséig - melynek időtartama megközelítőleg egy hónap - a kék négyzet túristaútvonalat ne látogassák.
A Thirring-körút viszont újra látogatható.
Gerecse
A Bajnai Erdészet területén áthaladó turistautak látogathatóak, a jégkárral érintett területeken tilos letérni a turistautakról. A Gerecse térségében főként a Gerecse-tető erdei (Héreg és Tardos községhatár) érintettek a jégkárral, jellemzően 450 m feletti magasságban.
A Budai-hegységben jelenleg Pilisszentiván határában a piros jelzés Hosszú-árokban vezető szakasza nem látogatható.
Gödöllői-dombság
A Gödöllői Arborétum sétaútjai, játszóterei látogathatóak, ezeket a Valkói Erdészet felszabadította az ónos eső következtében letört ágaktól. A játszótéri játékok és a szaletli szerencsésen épen maradtak. A Valkói Erdészet minden látogatót arra kér, hogy csak a felszabadított sétautakon járjanak, azokról ne térjenek le, mert az arborétum erdőállományaiban még vannak veszélyesen összetört fák.
A várhatóan 2016 tavaszáig elhúzódó kármentesítésről elmondta: az is nehezíti a szakemberek munkáját, hogy a holt faanyag egyharmadát szállítják csak el tűzifának, kétharmadát viszont a területen kell hagyni, hogy humusz képződhessen belőle, illetve hogy a védett rovaroknak, odúlakó madaraknak legyen megfelelő élőhelyük.
A térképek ide kattintva érhetők el.
Forrás: MTI
Forrás: Turizmus Online