Az Innovációs és Technológiai Minisztérium, a Magyar Turisztikai Ügynökség és a KAVOSZ Zrt. közös törekvései eredményeképp a Covid-19 koronavírus járvány miatt jelentős nehézségekkel küzdő turisztikai szektor segítése érdekében új, kedvezményes feltételrendszerű, kiemelt állami kamat-és kezességi díjtámogatásban, illetve költségtámogatásban részesített Széchenyi Turisztikai Kártya Folyószámlahitel került bevezetésre
A Covid-19 járvány hatására valóságos likviditási sokk érte a turisztikai szolgáltatókat, számos vállalkozás küzd jelenleg is olyan problémákkal, amelyek a létüket is veszélyeztetik. A járvány és a válsághelyzet elhúzódása miatt ráadásul egyre többen élik fel tartalékaikat. A turisztikai vállalkozások gyakran támaszkodnak hitel jellegű finanszírozásra, azonban általában magasabb költségekkel és szigorúbb hitelfeltételekkel szembesülnek, mert a működésüket szezonalitás és ciklikusság jellemzi, ami nagyobb kockázatot jelent.
Könnyid László, a Magyar Turisztikai Ügynökség turizmus szakmai vezérigazgató-helyettese a satjtótájékoztatón hangsúlyozta, hogy a Széchenyi Turisztikai Kártya régóta várt termék, melynek életre hívása mögött széleskörű szakmai konszenzus áll. Az igényeket felmérve és meghallgatva született meg a döntés az ágazat számára kialakított hiteltermékről, amely azonnali és tényleges segítséget nyújt a vállalkozásoknak. Az új konstrukció kifejezetten a turizmus élénkítését, támogatását szolgálja, és kizárólag a turisztikai szektorban tevékenykedő mikro-, kis-és közepes vállalkozások számára elérhető.
- a turisztikai ágazatban tevékenykednek (a jogosulti tevékenységek közé tartoznak pl. a szálláshelyszolgáltatás, vendéglátás, rendezvényszervezés, utazásszervezés, utazásközvetítés, különjárati autóbuszos személyszállítás ágazatok stb.),
- ezen jogosulti tevékenységet vagy tevékenységeket legalább 2019. január 1. óta végzik,
-és ezekből származott a 2019. évi bevételük legalább 30%-a
Az új hiteltermék már elérhető a Széchenyi Kártya Program termékpalettáján, a KAVOSZ Zrt. koordinálása mellett. A vállalkozások a KAVOSZ Zrt. irodáin, a területi Kereskedelmi és Iparkamarák irodáin keresztül, valamint a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége irodáin keresztül tudják igényelni, az intézményi kezességvállaló a Garantiqa Hitelgarancia Zrt.
A részletes igénybevételi feltételek a www.kavosz.hu oldalon mostantól elérhetőek.
A teljes Széchenyi Kártya Programban a válságkonstrukciók keretében, azok bevezetése óta az igényelt hitelösszeg meghaladja a 463 milliárd forintot, több mint 15 ezer db benyújtott hiteligényléshez kapcsolódóan.
Forrás: Turizmus Online